Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudhatok meg többet az...

Hogyan tudhatok meg többet az autókról, motorokról?

Figyelt kérdés
Ha attól függ, hogy otthon meg tudok e tanulni valami egyedül, akkor azt mondanám rá, hogy igen. :) A számítógép működését, felépítését, lehetséges hibáit is itthon tanultam meg, most pedig informatika szakon vagyok 5-össel úgy, hogy semmit nem tanulok, hanem amit itthon megtanultam, azt kamatoztatom. Na valahogy így kellene nekem megtanulni az autókat, motorokat. Hamarosan akarok venni motort, vagy autót, és nem akarok minden apró-cseplő szarért szerelőhöz menni. Tudom, hogy meg lehet tanulni, unokabátyám is egy SIMSON-on kezdte otthon, egyedül, most pedig az kecskeméti Merci-gyárban van... :) Egyedül szedte szét teljesen, és össze is tette már többször, nagyon bírom és szeretek ott lenni, amikor csinálja, de azt sem tudom, hogy mik azok amiket csinál. A részeit sem tudom semminek sajnos... :/ Tehát azt sem tudom, hogy mi az elve a működésének, az alkatrészek helye és a többi... :D Tehát veszek egy SIMSON-t, akkor azt olyan jó lenne otthon kicsit alakítgatni, átszabni olyanra amilyenre szeretném... :) Értitek... :) Hogyan álljak neki? Egyszerűen nem tudok elindulni... :) Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2014. márc. 9. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Én valamikor szakközépiskolában és fősulin tanultam többek között a járműmotorokról. De nem ott tanultam meg igazán, hanem már 12 éves korom környékén önszorgalomból odahaza. Először szakkönyvből valami elméletet, ami éppen érdekelt. Aztán élőben is megnéztem azt a kismotoron. Sokat motoroztam és ha azt akartam hogy ne hagyjon cserbe sehol, jól megcsináltam.

Amúgy én is az odahaza, önszorgalomból történő tanulást részesítem előnyben. Elektronikát is kiválóan el lehet sajátítani így. De ha van tapasztalt barátod, tőle is tanulhatsz. Minden nap egy keveset, a végén profi módon szerelheted gépeidet. Van amit meg csak tapasztalatból lehet megtanulni, könyvekben nem volt benne. Persze ma az interneten sok infó fent van.

2014. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkodtam, hogy ha meg lesz a jogsim, akkor kimegyek nyáron mamámhoz falura és elkezdek rajta tanulgatni valamit. xD Nem baj, hogy azt sem tudom, hogy működik, azért én megcsinálom...:D
2014. márc. 9. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a könyvet:

[link]

Az alap megismeréshez bőven megfelel

2014. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy például ott a Totalcar és még sok hasonló autós honlap, ott is rengeteg mindent lehet tanulni a technikai cikkekből.
2014. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy nézd a Discoverin futó autókereskedők sorozatot.Ott Ed szépen elmagyarázza és meg is mutassa mit,hogy kell lecserélni.Eddig szűrők és olajcserén kívül nem nagyon nyúltam a kocsihoz most már vezérműszíjat is egyedül cseréltem és a hátsó fékmunkahengert is szerelő nélkül csináltam kipufogókat lecseréltem meg apróságokat.Nem nagy munkák,de kezdetnek szerintem megfelel ja és azért ne úgy tanulj szerelni,hogy darabokra szedsz egy motorblokkot,mert ha nem tudod összerakni vagy rosszul rakod össze magaddal szúrsz ki!
2014. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Te csak azt hiszed, hogy értesz a gépekhez :) Majd amikor rájössz, hogy semmit nem tudsz róla, akkor kezdesz valamennyire érteni hozzá ;)
2014. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok mindent amúgy egyszerű paraszti ésszel is meg lehet tanulni, bár más kérdés, hogy egy Trabantot álmomból felkeltve szétszedek és összerakok darabokból, de egy komolyabb mai kocsin szerintem az alap dolgok cseréjén kívül nem mernék mást megcsinálni, mert annyira televan elektronikával, hogy győzze az ember kideríteni mi merre és hogy. Ismerős vett használt 6-os BMW-t, akksit kellett benn cserélni, kicserélte nagy nehéz, csak mikor indítani akarta valamit bejelzett a fedélzeti számítógép és úgy kellett szervízbe vontatni. Ott meg rákötöttek egy műszert és 5 perc múlva gond nélkül ment.

Kis példa talán rávilágit a dologra amit elején emlíettem. :)

2014. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne, csak Totalcar-t meg Autókereskedőket ne... Mindkettő inkább szórakoztató jellegű, bár a Totalcaron feltűnik néha 1-1 szakmaibb jellegű írás vagy bele-bele kacsintanak egy két műszaki kérdésbe azért közel sem oktató jellegű dolog.

Az Autókereskedők pedig puszta parasztvakítás, nem beszélve arról amikor valamit csak úgy összegányol, hogy kereten belül (ami egyébként elég eltorzított, mert bizony elég pontatlanul számolnak) maradjanak...


Ami biztos: más dolog úgy tessék-lássék érteni hozzá, hogy tudd mi a dugattyú, a hengerfej, a hajtórúd vagy miben tér el egy karburátor és egy injektor. Meg egy másik dolog szerelni, hiszen ahhoz az előbb említett tudáson kívül még kell felszerelés, némi ügyesség, kis műszaki logika (pl. nem olajozzuk meg a féktárcsát akkor sem ha nyikorog...). Na meg hely, idő és egyebek.


"egy SIMSON-on kezdte otthon, egyedül, most pedig az kecskeméti Merci-gyárban van..."


A Merci gyárban van, mint micsoda? A soron dolgozni egy autógyárban nem kell sok tudás, inkább csak kitartás és monotonitástűrés. Ha a fejlesztésen van (van ott fejlesztés egyáltalán?), akkor meg nem a Simson volt ami arra alkalmassá tette.

Tudom, én is ilyen helyen dolgozom per pillanat, csak több karikája van.


Ha az alapoktól akarod kezdeni, akkor szedd le a netről Ternai Zoltán könyveit, amiknek a címei: "A gépkocsi" és "A motorkerékpár".

Ebben a nagyon alapok benne vannak, jó régi könyvek, de tartalmaznak olyan alapismereteket, amik szerintem kihagyhatatlanok. Aztán utána ezekre lehet alapozni, mert a Ternai-könyvek óta az elektronika, a motorvezérlés, az üzenanyag-ellátás, a környezetvédelmi szempontok miatt beépített eszközök stb. óriásit fejlődőtt.


Valaki talán írta is: a tudás legfeljebb az aktuális helyzetedben lehet elég, ezért sosem szabad abba a tévhitbe ringatnod magadat, hogy mindent tudsz.

Olvass, kezdésnek elég az is.

Simsont meg nem biztos hogy olyan jó ötlet - mármint sokan azzal kezdték és ez meg is látszik az átlagos Simsonok állapotán. :P :D


Meg nem tudom kinek érhet egy Simson 70-80-90 ezer forintokat, de szerintem tárgyilagosan tekintve kizárt hogy annyi pénzt megérjen. Max. 25 ezer, de annyiért menjen is.

Nekem is volt (S51N), de sosem értettem miért lenne jobb bárminél.

2014. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem valami komoly helyen van, tényleg igazából egy SIMSON-t rakosgatott össze, fejlesztgette, stb. Meg egy LADA... :D :D :D De a SIMSON volt a "nagy" lökés. Azelőtt ő azt sem tudta, hogy mi az a váltó vagy valami. Amikor 8-ban az anyjáéknak elmondta, hogy ő autószerelői (valami műszerész, vagy valami ilyesmi ha jól emlékszem) suliba akar menni, az anyjáék kiröhögték, mert tényleg semmit nem tudott... :) De mint kiderült van érzéke hozzá. Vett egy SIMSON-t, könyveket olvasott róla, stb. Aztán elkezdte szétszedegetni, stb... Tényleg pöpecül megcsinálta, jobb állapotba hozta, mint amikor megvette... :) Köszönöm az eddigi segítségeket! Szívesen olvasgatok még, ha tanácsot szeretnétek adni! :)
2014. márc. 10. 13:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ő is 30-ért vette kb., zörgött-csörgött, néha be sem indult, rosszul ment, tehát kb minden lehetséges hiba kijött rajta. De otthon egyedül megcsinálta, rájött egyedül, hogy mi a hiba. Aztán amikor "belül" mindennel kész volt, jött egy kis optikai "tuning", most meg többen is meg akarták már venni 100 fölött, de egyenlőre még nem adja el... :D
2014. márc. 10. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!