Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 ös motornál mit kell...

125 ös motornál mit kell intézni vételkor?

Figyelt kérdés
Gondolok itt papírokra, átíratás, rendszám. Ha van magyar okmány és rendszám rajta akkor mit és ha nincs akkor mit? Mennyibe kerül így és úgy?

2014. márc. 9. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha nincsenek papírjai akkor semmit de nem is használhatod közúton,de ha rendszámos akkor biztosítás ,eredetiség vizsga aztán okmányiroda
2014. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs okmány: felejtsd el, nem tudod forgalomba helyezni.

Ha külföldi okmány: nem tudom

Ha lejárt okmányai vannak: nem tudom.

Ha érvényes magyar okmányai vannak:

- felhívod az okmányirodát és megkérdezed nincs-e valamilyen terhelés a motoron (ki ne hagyd ezt, én egyszer megszívtam). Ha tiszta;

- eladót rábeszéled, hogy csináltassa meg az eredetvizsgát. Addig ne írj alá semmit!

- ha az megvan, csináltok négy példányban adásvételi szerződést.

- elkéred a tulajtól a törzskönyvet, két kulcsot és még ami van neki hozzá.

- megkötsz a motorra egy kötelező biztosítást

- elmész okmányirodába, ott leadod az adásvételit, eredetvizsgát és biztosítás igazolását illetve kipengetsz pár ezer forintot.

2014. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2014. márc. 9. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!