Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikába autóvásárlás 2...

Amerikába autóvásárlás 2 hétre megéri?

Figyelt kérdés

Az lenne, hogy tervezve van egy amerikai kiruccanás 2 hétre, csak mivel nem leszek 21 éves mire megyek és így autót nem tudok bérelni, arra lennék kiváncsi, hogy én kint tudok e autót vásárolni mondjuk pár száz dollárért arra az időre?? Mivel néztem igy is ha 21 lennék akkor is a kölcsőnzőbe egy vagyon lenne még mellé a biztosítás meg minden...

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2014. márc. 4. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Es ugy gondolod, hogy a vasarolt autora nem kell biztositas?


Eloszor is, a kocsi amit par szaz dolcsiert megveszel, abba en bele se ulnek! (itt elek, tudom mirol van szo:)


Kocsi vasarlas utan az autot regisztralni kell. Regisztralni csak ugy lehet ha tudod igazolni, hogy a jarmu biztositva van. Biztositast minimum fel evre szoktak kotni, ennel kevesebb idore extrat szamolnak. 21 ev alatti biztositottnak extrat szamolnak. Kulfoldinek meg-extrat szamolnak. Nem eri meg. Regisztralas nelkul nem kozlekedhetsz, mert a rendor rogton kiszurja (rendszamon a matrica), es ha megallit elveszi a kocsit es setalhatsz... Biztositas nelkul vezethetnel, de ha elkapnak szinten seta...


Amugy hova mesz? Gondolom nem New Yorkba, mert ott bazi jo a tomegkozlekedes, szoval nem kell kocsi.


Egyedul utazol? Ha lenne ismeros aki elmult 21, berelhetne a kocsit, vagy ismeroshoz jossz? Talan ok tudnak kolcsonadni egy vasat. Sajnos nem sok jo (olcso) megoldas van :(

2014. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Irtam privátot.
2014. márc. 4. 22:57
 3/7 VarMa ***** válasza:
100%

Nos a parszaz dollaros auto pont egy kalapsz.rt nem er, 4-500$-t adnak a bontok egy autoert. 1000$ korul kapsz olyat amivel meg talan tudsz menni egy keveset anelkul hogy atomjaira hullana. Amivel mar lehet kozlekedni az kb 1500$ es nem foglalkozol vele hogy kicsit kopog a futomu vagy szar a fenyezes vagy barmi hulye hangja van, ez mar elvisz a-bol b-be.

Elsokorben valaszinu kereskedesben fogsz autot venni mert nem hiszem hogy lesz arra idod hogy a helyi hirdetesi oldalon nezelodj es menj megnezegetni autokat, szoval a kereskedo befog rantani teged parszaz $-ral dealer fee cimen (jutalek) illetve kapsz egy ideiglenes papirrendszamot ameddig megnem kuldik az igazit(kell egy cim amire kikuldik es lehet akar 2 het is), de mielott ez felkerul az autora megkell kotni a biztositast ami nekem anno 130$ volt/ho (ez a legalapabb volt, ezzel nagyon oda kell figyelni hogy ne te legyel a hibas egy balesetben mert max 10e $-ig fizet, es az itt apro penz sajnos)...

Mivel nincs amerikai jogsid (anno nekem sem volt)csak keves biztositasi ceg all veled szoba.

Ha kereskedotol veszed az autot es o intez mindent (rendszam,regisztracio,stb) az kb7-800$ a papirmunka plussz a biztositas. Ha te intezel mindent es mesz a hivatalokba akkor meguszhatod max 350-400$-bol.


A berles sem olcso, vagyis nem is a berles draga hanem a biztositas, mert berlesnel erdemes fullos biztositast kotni a kocsira mert ha barmi van akkor a biztosito fizet mindent...Amikor mi bereltunk akkor fullost tettunk ra es annyit mondott a berlos ember hogy innentol kezdve az sem erdekli ha csak a kulcsot hozzuk vissza, illetve a futott merfold sem...)

Hja es meg valami a berles mellett, ha barmi muszaki hiba van az autoval akkor telefonalsz es visznek egy masikat, es mehetsz is tovabb, ezt sajat autoval maceras lesz mert rohadt draga a szervizek....

De ha nem kotsz fullos biztositast es megtortenik a baj akkor zsebbol fizetsz mindent....


Szoval nem egyszeru a tortenet mar mint anyagilag semmikepp

2014. márc. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 VarMa ***** válasza:
37%

hja es meg valami, mit csinalsz az autoval ha eltelt az a 2 het? gyorsba kb 6-700$-t kapsz az 1500$-os autoert vagy megbizol valakiben es ott hagyod neki arulni, aztan vagy utanad kuldi a pezt vagy nem....


En mindenkeppen berelnek ennyi idore, lehet tobbnek tunik az osszeg de ha kicsit utanszamolsz hogy veletlenul megall alattad a sajat autod akkor 500$ alatt szoba se allnak veled, plussz a papirmunka es az a rengeteg ido amit ezzel elcseszel...


En berelnek a helyedben

2014. márc. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elozo, a kerdezo nem tud berelni autot mert a kolcsonzoknel a minimum korhatar a 25. Nehanyan tesznek kivetelt es odaadjak 21 evesnek de leirta fent hogy o meg nem lesz 21!
2014. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyival egeszitenem ki amit a masik valaszolo irt, hogy hasznalt auton VAN rendszam. Arra nem adnak "papirrendszamot". Azt csak az uj autokra adjak. A hasznalt autoval az ember bemegy a DMVbe es ha kibirja varni a sort, mar aznap delutan elintezheti a regisztracios matricat (ha a biztositot mar elotte felhivta).
2014. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom Szepen a valaszokat.

gondolom olyan kivetelt egyik kolcsonzo se fog tenni hogy ha en 20 eves vagyok akkor megengedik hogy kolcsonozzek!?!?

Arra lennek kivancsi meg ha en kimegyek es az ismerosomnek van idosebb ismerose es hogy ot meglehet e kerni hogy bereljen nekem kocsit es ha ez megvan engem a szerzodesbe beletud e engem irni hogy vezethessem meg ha valami baj van netan az ugyeket intezzem??? ilyet lehet??

2014. márc. 5. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!