Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megoldható? Mazda RX-8-ba...

Megoldható? Mazda RX-8-ba Otto-motor.

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult és nehézkes Mazda RX-8-ba belerakni a wankel motor helyére egy otto motort? Van esetleg valaki, aki tudja, hogy milyen típusú és méretű motorok férnek bele a karosszériába?

2014. márc. 4. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Mindent lehet csak rengeteg pénzbe fog kerülni és aztán az engedélyeztetés sem fog menni, csak még egy vagonnyi pénz és utánjárás követően.Abszolút nem éri meg, de ki mire veri el a pénzét az ő dolga.Komolyan ,olcsóbb bele venni egy másik típus azonos motort.


Valahogy én ezt az egészet nagyon az Rx8 megcsúfolásának érezném .Pont a lényegét vennéd el. Szerintem ha valaki hagyományos motorú kocsit akar az ne pont rx8-at vegyen hanem kb ott van minden más autó erre a célra.

2014. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazad van, én sem szívesen folyamodnék erre, de nem szeretnék a wankel motorral szívni, és a gatyámat ráfizetni, ha az előttem használó nem figyelt oda a "hidegen ne állítsd le!" szabályra pl. A karosszériája nekem nagyon bejön, de a motor bizonytalan előélete miatt gondolkodtam el ezen, hogy mi lenne, ha....de ha tudnátok esetleg más lehetőséget az anyagi bukás elkerülésére, akkor azokat a tanácsokat is szívesen veszem
2014. márc. 4. 18:15
 3/8 A kérdező kommentje:
olvastam 1-2 helyen ezt a premixelést például, az mennyire használ?
2014. márc. 4. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Léteznek is már ilyenek, de hogy pontosan milyen motort használnak bennük azt nem tudom, de biztos, hogy jó sok vele a meló és a költség, tekintve, hogy nem egyszerű művelet a fizikailag igen kis méretű wankel helyére betenni egy másik motort, arról nem beszélve, hogy tényleg a lényeg veszik el, tehát ha valaki RX-8-at akar akkor vagy wankel vagy jobban jár egy másik kocsival.
2014. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van, az utolsó válaszoló rátapintott a lényegre, ha akkora teljesítményű dugattyús motort akarsz beépíteni, mint a gyári, az minimum egy 2.5 hathengeres.

Annak akkora tömege van már, hogy nagyon orrtolóssá tenné az autót.

Illetve a méret sem elhanyagolható, hogy egyáltalán befér-e. Meg az engedélyeztetés, amit szintén említett már valaki.


Abba az autóba a Wankel a lényeg, nem a formája, meg a többi sallang.

2014. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és akkor van valami tippetek, amivel ki lehetne küszöbölni a wankel motor hátrányait?
2014. márc. 4. 23:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Évtizedek óta dolgoznak okos ,jól fizetett mérnökök rajta és nem sikerül nekik.

Annyit tehetsz ,hogy jó olajat teszel bele és kíméletesen hajtod és félreteszel pénzt a javításra ha majd elromlik.

2014. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fosfosfosfos válasza:
2016. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!