Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nyári gumit vegyek?

Milyen nyári gumit vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gumi vásárlás előtt állok. A méret adott 225/45 R18 nyári.

Nem nagy rá a keret, a következőkön vacilálok. Roadstone 95 Y N9000 XL ( 30e ); Altenzo W Sports Comforter XL** ( 29e ). Szóba jöhetne még esetleg Kumho Y KU31 Ecsta SPT ( 39e ). Ez már inkább csak vész esetére. Olcsóbbnak jobban örülnék.


Előre is köszönöm a válaszokat,

Üdv!



2014. márc. 3. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek tapasztalataim az ilyen olcsóbb gumikkal, de azt javaslom, ha nagyon erős a gép, jobban jársz, ha veszel egy 17-est, de jobb minőségűt. Azért már ekkora méretnél muszáj megvenni a jó gumit.

Na de a felsoroltak közül a Kumhót még bevállalnám, lejjebb nem mennék.

2014. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Barum(36e)Toyo(38e)Kleber(39e)Falken(41e)

Én ezekből szemeznék,gondolom közép-,vagy nagykategóriás gépre kell,sportosabb igénybevételre.Ha beleférsz a keretbe,akkor inkább márkásabb gumit vegyél szerintem.

2014. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kumho,Toyo,Barum,Matador,Kleber,Sava,Falken.Ezek közül válassz!Nem sokkal drágábba de jó,megbizható márkák! Ne vegyél kínai megbízhatatlan gumit.
2014. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben körülnéznék 80-90%-os gumik között is. Ennyi pénzért már minőségit kapsz. Pont pár napja vettem 32.000-ért/db 255/35 R18-as Dunlop gumikat, amin a futófelületen még látszott a Dunlop felirat, szóval nem sokat használt. Az előttem szólóknak igaza van abban, hogy ilyen méretben érdemesebb minőségibb gumit venni. Nekem is a nagy teljesítmény, és a hátsókerékhajtás miatt kellett a jobb minőségű gumi. Annyi, hogy jól nézd meg a gumit, amit megveszel, vagy elviszed egy gumishoz, ők meg fogják tudni mondani, érdemes-e megvenni, vagy sem.
2014. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeket!

Sajnos meg van közve a kezem több szempontból is. Ugyanis Pécsett és Szegeden vagyok járatos, netes rendelés kilőve, mert személyesen tudom csak az áfát visszahúzni. Továbbá 17as felnim már van, nem rég vásároltam, így a 17es nem jöhet szóba, no meg 16-os váltás után ha már lúd legyen kövér. Jobban is mutat az autó alatt a 18as.

Amúgy meg nem egy hőerőműről beszélünk "csak" egy 1.8 tdci 2007es mondeo.

Gumi-felnivel kapcsolatban lehet, hogy az a helyzet áll fent, hogy nagyot akartam fingani, de besz@rtam.


Nézegettem én is használtakat, de sajnos mind pesti. Van ugyan 22-30ig Barum, Conti, még akár Dunloop is. Csak ezeket meg kell nézni, biztos, ami biztos. 90% alatt nem is vennék prémiumot sem.

Ebből kifolyólag gondoltam, hogy egy új középkategória lehet, hogy jobb döntés.


Toyo hol van ennyiért?

2014. márc. 4. 07:23
 6/9 A kérdező kommentje:
18-as felnit vettem. Természetesen!
2014. márc. 4. 07:23
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát vannak ilyenek és társaik:

[link]


Inkább akkor ez jobb választás lehet?

2014. márc. 4. 12:02
 8/9 A kérdező kommentje:

Találtam még egy ilyet is. GT-vel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalat esetleg?

[link]

2014. márc. 4. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt találtam,de van több helyen is.Mondjuk tényleg nem egy lóerő bombáról beszélünk,de szerintem akkor is jobb ilyen széles gumiban megvenni a minőségibbet.Ugyanis esőben nagyon meg tudnak csúszni,felúsznak a széles gumik,főleg az ultralight kategória szegmensei.

2014. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!