Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm emelkedőn telepakolva...

Az autóm emelkedőn telepakolva 5-6 sebességben a motor felpörög 2-3 száz fordulatot majd hirtelen visszaesik és akkor kezd el húzni, kupplung vagy esetleg más lehet a probléma? /

Figyelt kérdés
Az autó gyári 270 NM es nyomatékról meglett emelve 380 NM re, próbáltam már ugy az autót hogy 1 es be inditottam kézifékkel lassan engedve a kuplungot kis gázzal, de vagy elhuzza az autót, vagy kissebb gázzal lefullad, probáltam egyenes uton 1000 fordulatszámrol 5. sebességben padlózni , de végig húz hiba nélkül , emelkedőn ugyanez 1 személlyel 1000 fordulatról 5. ben végig húz de 3000 es tartomány felett mintha kicsit remegve húzna épphogy észrevehető a kicsi kiesések, a probléma csak megpakolt kocsival és emelkedőn jelentkezik, lehet kezdődő kupplung? vagy valami más?

#kuplung #motor felpörög
2014. márc. 3. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem kinyírtad a motort. Aki 5-ösben 1000-es fordulatszámnál padlógázt nyom, az nem normális teljesen...
2014. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt csak ma csináltam hogy 1000 es fordulatról padloztam 5. Ben mivel ezzel lehet ellenőrizni , hogy a kuplung megcsúszik vagy sem, mivel kuplung gyanús az autó de csak megpakolt kocsinál produkálja a csúszó kuplung gyanúját!...
2014. márc. 3. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
És 1000-es fordulatnál mégis hogy ellenőrzöd? Ott amúgy sincs semmi nyomatéka a motornak... csak megölöd vele... 3000-4000 körül van a nyomatékcsúcs, ott kéne próbálkozni...
2014. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem is a kuplung. A motor hibátlannak tűnik, de ha baja is lenne, akkor nem felpörögne hirtelen terhelésen, hanem esetleg fulladozna.
2014. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az autó turbo miatt 1800 tól leadja a maximális nyomatékot már próbáltam 2000 ről is 3000 ről is indulni egyenesbe de nem jelentkezett a probléma , valószínű még kezdetleges a kuplung kopása!
2014. márc. 3. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!