Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max 100 000-ig Simson vagy MZ?

Max 100 000-ig Simson vagy MZ?

Figyelt kérdés
Azon belül milyen? Melyikkel van kevesebb gond? Egyéb motor is szóba jöhet 250-ig, az ár adott.

2014. febr. 24. 20:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ennyi év után csak az számít, hogy hogyan bántak vele. Vagy hajlandó vagy-e felújítani/felújíttatni a blokkot.


Nem márkafüggő a gányolás, MZ-n is felhegesztik a kuplungkosarat a főtengelyre ha a gazda olyan, mert olcsóbb meg egyszerűbb, mint javíttatni/cserélni. Aztán a következő javításkor mehetnek az alkatrészek a kukába, de addig talán nem forog le a kuplung. :)

2014. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az sem mindegy, hogy melyikhez milyen minőségű utángyártott alkatrészeket lehet kapni, és milyen áron. Ilyen szinten sincs különbség a simo (a jawa) és az mz közt?
2014. febr. 27. 14:46
 13/17 allllli ***** válasza:

Alkatrész ellátásban az Mz a legjobb, azon beül is az ETZ. A Jawa alkatrészek (350-eshez) drágábbak is és szinte mindenből kettő kell a két henger miatt.

És mindenképpen az ETZ-t javaslom, mert annak már 12 V-os az elektromos rendszere. Már generátora van, ami megbízhatóbb, mint a régi Ts Mz-k dinamója. A dinamónál nagyon sokszor fordul elő töltés hiba, ami nem kis gond.

Jól meg kell csinálni a motort vagy egy gondos gazdától megvenni és akkor nincs az ETZ-vel gond. Kábelekre, csatlakozásokra odafigyelni, meg h ne gagyi legolcsóbb indiai alkatrészek legyenek a motorban. Hiába új, de az a legnagyobb hibaforrás és általában el is romlik, széttörik stb. Szóval ETZ legyen. Tárcsafék, generátor, 12V, folyamatosan világíthat a tompított, nem terheli az elektromos rendszert és modernebb kinézet.

Kis ETZ blokkja egyszerűbb szerelés szempontjából, a többi meg ugyanaz szinte mint a 250-es ETZ-n.

2014. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


Lehet látni MZ-t 16"-os kerékkel is, annak mi értelme van? (Csak látvány?) Az jó vagy rossz, ha 16"-os a kerék, vagy kinézeten kívül nincs jelentősége?


Egyébként mennyi futott km az, ami még tűrhető egy MZ esetében?


Utolsó kérdésem, hogy az mennyit számít, hogy hányadik tulajtól veszem? Láttam olyan MZ-t, amiben 20k km volt, és a 3. tulaja árulja, az ilyen picit furcsának tűnik.

2014. febr. 28. 14:08
 15/17 anonim válasza:
Mz 250esem van, ha rendbe volt tartva, megbízható és nem hagy cserben, ez azt is jelenti hogy nem csutka gázon, 125km/h val, hanem olyan utazó sebességben mész vele, 100-110el ez nem azt jelenti hogy pl előzéskór nem huzathatod, csak huzamosabb ideig nem ajánlom ;) amugy én a hangját imádom a legjobban benne, meg szép alakja is van :). Szerintem mz legyen a választásod, mindenkinek jó motorozást, széllesebb utakat :D .
2014. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

etz 250

ha jó a blokkja, akkor semmi probléma

én most újítottam fel egy 125-ös etz-t és 600 km-t mentem vele eddig, minden hiba nélkül.

2014. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
gyökerek vagytok.Soha nem volt még bajom az etz-mmel pedig csak földúton használom már 10000km óta.A haverok modern 4t-jei meg endúró meg krossz szarjaik állandóan szarok.Nemtudom miért kell fikázni ezeket a motrokat...
2014. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!