Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Névre nincs íratva a motor de...

Névre nincs íratva a motor de adásvétellel rendelkező motor vétele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!

Az lenne a kérdésem hogy nevemre tudok-e íratni egy olyan motort amihez az előző tulajdonosnak csak adásvételivel van az átírást nem tette meg de akitől vette idős bácsi az meghalt? A válaszokat előre is köszönöm Illetve ráfizethetek-e a mostani tulaj hanyagságára



2014. febr. 24. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen motor (típus, vagy legalább sz, hogy smkp vagy rendes moci) és milyen papírok vannak?


Ha Pannnonia (Danuvia, Csepel...) és csak egy adásvételid van, akkor honnan tudod hogy az elhunyt illető nevén volt tényleg?

Ez lehet rázós - persze lehet az is, hogy forgalomba lehet helyezni, de erről vásárlás előtt kell meggyőződni. Ha tényleg az elhunyt nevén volt, akkor akinek most van adásvételije, az kérheti a motor adatainak kiadását a régi nyilvántartásból ha ismert a rendszám.


Ha valami ilyen régi motorral kapcsolatos ügy, akkor nyugodtan keress meg privátban.

2014. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ilyen lehetősége csak autókereskedőknek van szerintem, ha te ezt meg akarod venni, akkor tuti az előző tulajnak is ki kell csengetni a vagyonszerzési illetéket plusz egy adag büntit, mivel nem íratta át 15 napon belül.

Én bekocognék egy okmányirodába, ők biztosan megmondják neked a tutit.

2014. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2 - nem jellemző, hogy büntetnének. Az első motoromat úgy vettem meg, hogy volt egy szürke forgalmi amit 1972 őszén állítottak ki, volt egy kockás füzetlapra írt adásvételi 1993-ból és egy új, minden adatot tartalmazó, amit az eladóval írtunk. Nem büntettek meg senkit, nem fizettem semmi "extrát" - igaz ott a motornak még 2 betű 4 számos volt a rendszáma.

De az számít mikor volt utoljára forgalomban, mi mikor történt, ugye mert az elmúlt 24 évben is voltak változások össze-vissza.

2014. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ez egy izs planeta 3 egy gyűjtemény tulajdonosa vette neki csak ez hiányzott neki van adásvételi ezt elcserélte a mostani tulajdonossal neki nincs adásvételi de az előző csávóval tartja a kapcsolatot. Így ő a nevemre írná de nem tudom lehet-e?
2014. febr. 24. 18:43
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 - az ilyen szövevényes dolgok általában oda lyukadnak ki, hogy valójában nincs papír.


A "gyűjtemény" kifejezés pedig idehaza elég tág fogalom: nekem is van gyűjteményem - 5 szétbontott, papírok nélküli Pannonia, amiből a használható alkatrészek nagyrészét már eladtam. Meg közben a két papíros, komplett motort is. De vettem 25e-ért egyet tavaly, abból lehet lesz papíros motor még idén.


Na de a te ügyedhez visszakanyarodva: a kérdés amit meg kell kérdezned, hogy akkor kié is volt nyilvántartás szerint a moci?

Tehát van aki el akarja neked adni. Ő vette valakitől, aki összeszedett egy halom motort. Na ettől az embertől kellene megkérdezni, hogy akkor mi a helyzet.

Mármint lehet-e tudni, hogy kinek a nevén volt a motor.

Ha igen és él az a személy, akkor lehet-e vele adásvételit írni, mármint hajlandó-e.

Ha meghalt, akkor van-e tőle a halála előttről származó (ez nagyon fontos, mert ugye a halotti anyakönyvi kivonaton lévő dátum után nem tudhatta aláírni a szerződést és az sima lebukás okirathamisítás miatt) adásvételi (adásvételi lánc is megfelel, tehát adásvételi a tulajtól X-nek, X-től Y-nak és Y írna veled egyet) vagy az örökösei hajlandóak-e póthagyatéki eljárást csinálni.

Ezek az adásvételik pedig önmagukban nem elegek - kell vagy a motor forgalmija vagy a KEKKH-tól származó igazolás, amiben igazolják hogy az a tulaj, aki az (első) adásvételin szerepel.

Ha nem/nincs a válasz mindegyikre, akkor az a motor nem fog belátható időn belül rendszámot kapni Magyarországon.


A Planéta 3 pedig nem egy olyan nagy csoda vagy ritkaság, hogy papírok nélkül belefogjon az ember a pénze ráköltésére - papírok nélkülit én is tudok, rögtön kettőt, egyet hiányosan, egyet viszonylag egyben. De kinek kell papírok nélkül?


"Így ő a nevemre írná de nem tudom lehet-e?" - mármint az eladó intézné el, hogy a nevedre kerüljön a motor? Ha vállalja és mész vele okmányirodába meg mindenhova, meg persze csak sikeres átírás után kell neki kifizetned a motort meg az átírással kapcsolatos költségeket neki, akkor ez vállalható megoldás lehet.


Ennél konkrétabbat csak konkrétabb infók alapján lehet mondani.

2014. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"De az számít mikor volt utoljára forgalomban, mi mikor történt, ugye mert az elmúlt 24 évben is voltak változások össze-vissza."


Ez igaz. Én forgalomban lévő járműre gondoltam, ezt kicsit kifelejtettem a matekból :)

2014. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*egy lehetőség kimaradt: ha a gyűjtő nem tudja kié volt a motor - akkor az a gép csak alkatrész, semmi több. Annyiért szabad megvenni, szétkapni és felhasználni/eladni.
2014. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válasz inkább elállok a vételtől nem hiszem hogy kell nekem ez a sok utánajárás főleg hogy valószínű a semmiért
2014. febr. 24. 22:00
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a szürke forgalmi megvan
2014. febr. 24. 22:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri bekocogni valamelyik okmányirodába és ott megérdeklődni. Egy fél órádba kerül, de lehet olyan választ kapsz, ami után bele tudsz vágni a projectbe. :)
2014. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!