Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Dieseles Swift vajon...

Egy Dieseles Swift vajon kevesebbet eszik?

Figyelt kérdés
Azt halottam vhol, hogy a dieseles autók kevesebbet fogyasztanak. Lehetséges, hogy az idén veszek egy másik autót, viszont csak egy új típusú Suzuki Swiftre lesz pénzem, de az sokat eszik. Vajon meg van az esély, hogy a dieseles változat kevesebbet fogyasszon?

2014. febr. 23. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
melyik újabb tipusra gondolsz h sokat eszik? Nekünk 2006os van 70e Km után 5,6 a vegyes fogyi 1,2 v 1,3 benzines, a 90 ló körüli, nem tudom pontosan
2014. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dörmögő ***** válasza:
Igen, egy dieseles swift valóban kevesebbet eszik. Főleg városban, és literekben számolható a különbség.
2014. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szelepke ***** válasza:

A diesel swift is sokkal drágább,és a gázolaj is sokkal drágább..

Lehet hogy haviszinten spórolsz majd 2500-3000 ft-ot a különbözeten,de ennyi pénzért én nem kerregnék egy dízellel..

2014. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont ebből nem vennék dieselt, mert a benzines is benzinpárán elmegy, és mostanság bő 30 forinttal olcsóbb a benzin, mint a gázolaj.
2014. febr. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sztem a benzinpárán eleve be se indul, mert több embert is megkèrdeztem ès mindevyik szerint 8-9 lityó a fogyasztásum. Nekem jelenleg a règi tubus Swiftem van, de 6 liter alatt mèg az autópályán se eszik.
2014. febr. 24. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyvalamit sokan elfelejtenek. Hogy a diesel máskor adja le a nyomatékát mint a benzines. Ahhoz hogy a benzinessel kis fogyasztást lehessen elérni (ami önmagában még mindig magasabb mint a dieseles fogyasztás) ahhoz az szükséges hogy a fordulatszámot ne pörgessék túl. Hiába 80-90-100 lovas az a benzinmotor, a fogyasztás miatt nem pörgetik, így ha alcsony fogyasztást szeretnének akkor olyan mintha egy kis 45 lovas kocsival rohangálnának. Mert ha ki akarják használni a motor adta lehetőségeket akkor bizony még a régi 800 kilós swift is 7-től fölfelé nyakalja a benzint. Diesel is alacsony fordulaton eszik kevesebbet, viszont egy benzineshez képest ebben a tartományban lubickol a nyomatékban. Picit összefoglalva ha mindkét típus mondjuk 100 lovas, akkor ha üzemanyag spórolásra játszik az ember akkor a benzinesben olyan lesz mintha egy kis matizban ülnél, a dieselnek viszont bátrabban lehet nyomni, és szinte a teljesítmény maximumán sem fog többet enni mint a benzines kocsi tojással a gázpedál alatt. Hányszor tapasztaltam már a városi dieselemmel (ami turbós, és érdekes módon sokat használva városban sem akar tönkre menni) hogy elindulok a benzines kocsi után és arra kell vigyázni hogy hátulról bele ne rohanjak mert gyök 2-vel gyorsítanak. Teljesen szokványos használat mellett 6.5 litert eszik a kocsim városban. Pedig jóval nagyobb mint egy swift.

Annyit még hozzátennék az egészhez hogy én nem swiftet vennék. Én ha megbízható dieselt szeretnék akkor opelt néznék 1.5 vagy 1.7 isuzu motorral.

2014. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a gyárak a lehető legjobbat igyekeznek kihozni a járgányaikból..

ez csak álkérdés, hogy kevesebbet eszik? és? akkor? példul egy kis hengerűrtalmú dízel önmagában horror...hamar fárad, sokat kell gondozni..

2014. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A dízelmotor hatásfoka jobb. Ergo a Suzuki dízel fogyasztása azonos üzemi körülmények között kedvezőbb lesz a benzines típustársához képest.
2014. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!