Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzinkúton meddig ér el a cső?

A benzinkúton meddig ér el a cső?

Figyelt kérdés

Mivel nem rég van csak jogsim,életemben most tankoltam negyedszer.Jól be is égettem magam.:D Mivel azok a helyek ahol a jobb felén van a pumpa (1-et kivéve)foglalt volt, ezért úgy döntöttem, hogy a 7-es töltőhöz megyek(ez volt az utolsó ahol jobb felől volt a pumpa).Itt kiderült h nincs benzin csak nafta.Visszatolattam, mentem a 6-hoz.Itt viszont bal oldalról volt a pumpa.Megpróbáltam átvezetni a csövet a kocsi jobb felére, de kiderült, hogy nem ér el a cső?!(létezik ilyen?)Bár igaz, hogy videón, de láttam olyat,hogy megtankoltak így is.Hát jól beégve újra visszaültem a kocsiba, megint tolattam egyet és beálltam a végre megüresedett jobbos töltőhöz.Számomra nagyon kínos volt a szituáció.Persze vicces is.A kérdés pedig az hogy-hogy a fenébe nem ért el a cső a másik felére?Elég erősen meghúztam de nem jött tovább :D

(kb 40-50 cm-re álltam meg magától a csőtől,de ha teljesen kicentiztem is volna, bár akkor nehézkes lett volna a kiszállás is :D akkor se tudtam volna beszúrni a tartályba.)


2014. febr. 16. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Olyan meggondolással tervezik a személyautós kútoszlopokat, hogy ha bal oldalon van a pisztoly, akkor balra áll a user, ha a jobb oldalon akkor a jobbra. Elég két méter cső és jó világ. Általában a számláló is azon az oldalon van, ahol a pisztoly.


Van ahol annyival hosszabb a cső, hogy átéri az autót, van ahol nem. Te is oda állj, ahova a többiek, ne ezen filózz :D

2014. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kút válogatja, hogy milyen a cső, volt már nekem is ilyen mikor sor volt a nekem kellő oldalon, aztán beálltam a másikra és sikerült áthúzni, de azért nem merném minden kúton megcsinálni, kell hozzá sok szerencse is.
2014. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Ne uzgulj a vicces helyzet miatt. Nekem visszakasztani nem sikerült egyszer a psiztolyt, pedig nem vagyok sem szőke, sem nő.

Nem találkoztam még rövid csövű kúttal, de nehézkesen működővel igen. Jártam úgy, hogy nem pontosan álltam be, s egy méterrel nem tudtam pisztolyt, mert nem engedett. Ott más is küzdött. Az is gyakori, hogy kellően hosszú a cső, de nehéz, szorul, harcolni kell vele.

2014. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
(Nem tudom ki szavazgatja le a valaszadòkat,èn nem látok kivetnivalòt a válaszokban)Szóval ezek a kutak nem 1 konkrèt szabványt követnek.Amùgy a 2 nőnek a kocsiban az volt az ötlete h álljak be tolatva :D De azèrt ekkora hülyeseget nem akartam csinállni.Az utasaim mèg ezzel is megfejeltek volna ezt a komikus szituáciòt.
2014. febr. 16. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs erre semmi szabvány a kút típusától függ, hogy milyen pontosan.

A leszavazással meg kár törődni, ha valakinek ez a legnagyobb öröme az életben, akkor hajrá.

2014. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eddig bárhol kellett hasonlóan tankolnom, mindig elért a cső, persze nem olyan nagyon hosszan, és nemszabad méteres távolságra állni, ha már a "rossz" oldalról kell tankolnod, legyél annyira előrelátó, hogy minél közelebb húzódasz hozzá, olyankor úgyse azon az oldalon kell kiszállni.
2014. febr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem találok üres jobbos kutat (jobbon van a tanknyílásom), akkor inkább betolatok a töltőhöz, úgy probléma nélkül tudom használni a balos kutakat is, nem kell birkózni a slaggal.


Amúgy azért probléma ez, mert az autók 80+ százaléka jobbos tanknyílású, míg a kutakon 50-50 arányban vannak a jobbos és balos töltőállomások. Így a jobbosokon nagyobb a forgalom, nagyobb a terhelés, és jobban is kopnak emiatt. Így gyakrabban romlanak el, és máris még jobban romlik az arány (még ha csak átmenetileg is) 50-50-ről.

2014. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hm, a betolatás praktikusnak tűnhet, de ha egy izgága rendőr jár arra, megbüntethet, mert forgalommal szemben állsz.
2014. febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!