Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A HDI motorok elviselik a...

A HDI motorok elviselik a rövid utakat?

Figyelt kérdés
Egy Citroen Xantia 2.0 HDi motorról van szó. Hallottam, hogy a tDCi motorok nem szeretik. Nem tudom mennyiben tér el a tDCi a Hdi-től. Annyi biztos , hogy a t betű a turbót jelöli.
2014. febr. 10. 18:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Végigolvastam ez eszmecseréket. Azt hittem, mivel nincs benne t betű ezért automatice, hogy a HDI egyszerűúbb felépítésű, csak a szivattyú nagy nyomása ellensúlyozza a turbo hiányát. Én nem beszéltem 5 literes fogyasztásról. A rövid távokat úgy értem, hogy kéthavonta megyünk vele 90 km hosszabb utat, a többi heti egy-két alkalommal két település közötti 10-20 km távolság, a város 10 15 km. Dunántúl jó utakon. Lehetne nyomni neki, csak a 90 az 90.

Havonta, kéthavinta egy teli tank. 55 l gázolaj.Ekkora futásteljesítmény esetében a fenntartási költséget összehasonlítva egy ekkora autónál a HDI vagy az 1.8 benzines a jobb. Citroen Xantia Break. Volt egy 2.0 benzinesem, Nagyon jó volt, csak a 21 év meglátszott és érződött rajta. SOS kellett egy kombi a párom sm-je miatti moped szállításra és egy Focus kombiba (1.8 tDi)számolták be. Azóta is nagyon hiányzik a Citroen. 15 évig használtam. Most lehetőségem nyílna cserélni.

2014. febr. 11. 20:03
 12/13 anonim ***** válasza:

Láttam én már fixesre alakított motorban eltört főtengelyt...


10-20 km-re simán jó a diesel is, a HDi-ben azért képes elhasalni a nagynyomású rendszer, az meg drága, de 150 ezer km-t el szokott menni gond nélkül.


Nekünk volt Peugeot 406-ban ilyen motor, régi fejlesztésű, 8 szelepes Common Rail diesel, 6,5-ből el lehet vele járni általában, jó, tartós mechanikával. Hidegen ne nyomd neki, cserélj időben olajat, jó minőségűre, szűrővel, és olyan rövideket ne menj vele, amin nem melegszik be teljesen. Ez olyan 4 km kb ennél a motornál.

2014. febr. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 VarMa ***** válasza:

Ha megengedsz egy szemelyes megjegyzest, akkor en a helyedben erre nem vennek HDi-t.En javasolnek egy utolso szerias 2.0benzinest (RFN mot.kod 136le), a kombi Xantiat is nagyon szepen viszi es full extrasat kapsz egy alap Hdi araert(8-9 korul fogyaszt, orszaguton kevesebbet).

Nekem ezzel a motorral Xsara II Exclusive-om volt es nagyon szerettem,40e km raktam bele 10 honap alatt es olajcseren es egy par stabilizator rudon kivul nem volt mas igenye (jo hozza tartozik amikor megvettem kapott egy teljes Nagyszervizt, vezerles,gyertyak,olaj,szurok)

2014. febr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!