Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzint öntöttem diezel motorba?

Dave095 kérdése:

Benzint öntöttem diezel motorba?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 liter benzint és 25-30 liter gázolajat öntöttem a dizel autómba 2003-as seat toledo.

Lehet valami baja ilyen kis mennyiségtől?


2014. febr. 4. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
A benzin tönkreteheti a porlasztót, de ilyen arányban és mennyiségben nem hiszem hogy baj lesz.
2014. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Semmi,20% simán belefér,én például nagy hidegben,tartósan -10 fokos reggeli hőmérséklet esetén szoktam 3-4 liter benzint tankolni,könnyebben indul vele a gép.Nyugodj meg,nem csináltál semmi rosszat!
2014. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kezdtem aggódni hogy apám megöl :(
2014. febr. 4. 18:08
 4/17 MrPifta ***** válasza:
11%
igen, benzint öntöttél bele. Le is írtad. Akkor miért kérdezed?
2014. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Talán mert kell kérdőjel a kérdésbe,azért
2014. febr. 4. 18:38
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Csakhogy a kérdés címébe kiírt mondatod nem egy kérdő, hanem egy kijelentő mondat - kérdőjellel a végén.

Mondjuk ez még nem olyan durva eset. Nagyon irritáló viszont, hogy a kérdezők 60-70%-a nem képe normálisan egy kérdést normálisan megfogalmazni, és sületlen baromságok jönnek ki, egyrészt vicces, másrészt viszont elszomorító...

2014. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 MrPifta ***** válasza:
Akkor át lehet fogalmazni!
2014. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz semmi baja, régi dízelekbe szoktak benzint önteni, hogy jobban induljon, meg ne dermedjen, de nem hinném, hogy van jelentősége.
2014. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jobban nem indul. Ellenben a benzin az egyetlen ami nemcsak nem engedi a parafint kiválni, hanem egyedüliként képes azt fel is oldani.
2014. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát az "alaphoz" képest valóban nem indul jobban, de annál igen, mint amikor beletrutymósodik a gázolaj a tankba meg az üzemanyagcsőbe a hidegtől. A benzint azért adagolják télen a gázolajhoz homemade, hogy ne dermedjen meg a gázolaj (a benzinnel dúsított gázolajnak alacsonyabb a dermedéspontja). 5-10% közötti keveréket szoktak képezni, ez kábé 10-20 fokkal viszi lejjebb a gázolaj dermedéspontját (ami alapból kábé -10 és -15 fok között van kúttól, adalékoktól és egyéb befolyásoló tényezőktől függően).


A régi szívókat biztosan nem bántotta, vagy legalábbis nem észrevehető mértékben. Az új turbósokkal nem tudom mi a helyzet, valószínűleg függ a motor típusától, konstrukciójától is, de gyanítom, hogy nagyobb mértékű a benzin károkozása, mint a szívóknál. Kérdés, hogy vajon ez a károkozás eléri-e azt a mértéket, amelynél már meggondolandó a benzin ilyen jellegű használata. Ezt nem tudom, de egy-egy ilyen malőr nem okoz gondot (hacsak nem amúgy is a végét járta már az elromló alkatrész).

2014. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!