Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért erőltetik a gyártók a...

Miért erőltetik a gyártók a gagyi elsőkerékhajtást, ha hátsósat se drágább gyártani?

Figyelt kérdés
Csak prémium szegmensben csinálják mintha olyan drága lenne...
2014. febr. 2. 09:42
1 2
 11/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ahha, tehát jelen esetben az 1980as években gyártott Mercijeiddel példálózol. A fakerékig ne menjünk vissza.


De amúgy.... a hóba egy kikanyarodásnál igyanúgy keresztbeállhat. Ültem benne... tudom...


Szárazon pedig 116LE-s Opel is kiteszi. Nem erös, nem prémium

2014. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy még nem volt Audid, én a BMW és Merci után váltottam Audira.

És elárulok valamit: sokkal olcsóbban jönnek ki a gyártók az elsőkerékhajtással.

Én imádom, hogy a BMW hátsókerekes, mert szeretek driftelgetni néha (van egy E34-em), de amúgy a mindennapi használatban inkább csak hátránya van, talán annyi az előnye, hogy sokkal biztosabb a kormányzása, de hiába, ha egy nagyobb gáznál már keresztbe áll a kanyar közepén.

A Mercedesnél semmi értelme a hátsóhajtásnak.

Ami nálam bejött, az a 4x4, de az tényleg sokkal drágább dolog.

2014. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát barátom az a baj hugy te vagy egy nagy gagyi csak még nemtudsz róla.Általába normális válaszokat adok de nem látom értelmét neked irnom mert úgyis csak a magad hülyeségét fújod!!
2014. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az elsőkerekes autókat gyártani olcsóbb és egyszerűbb, ezenkívül keresztbe tehetik be a motort, ami sok esetben jobb helykihasználást eredményez. Az FWD és az RDW autó is kiköthet az árokban. A modern elektronikákkal az RWD is elég biztonságos.
2014. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Napkiraly ***** válasza:
63%
A kérdező szerint 360 napig jobb a hátsókerékhajtás. Hát nem bánom, én nem akarok 5 napot se gyalogolni
2014. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Összességében drágább a hátsókerékhajtás... Mellesleg miről beszélsz, hogy a merci hátsókerekes? Az A és B merci első kerekes, még reanult motorral is kapható, mert így olcsóbb gyártani.

Az első kerék meghajtást csak motorral + váltóval + futóművel + kormányművel együtt szabványosítva bedobják az autó orrába, az autó "felhasználói" szegmenseit meg úgy variálják ahogy akarják, nem szab határt semminek a műszaki háttér. Lásd pl renault clio és dacia loggy. Az egyik egy apró kisautó, a másik egy hatalmas egyterű, ugyanaz az 1.5-ös dci hajtja őket. Nem lehetne ilyen olcsó a dacia, ha külön hajtásláncot fejlesztenének hozzá...

2014. febr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

sok erv van itt, en hozza tennem, ha pl telen egy tapasztalatlan, vagy elso kerekeshez szokott, oda kerul egy viszonylag erosebb, hatsoshoz, bizony hama, meglepetes, arok lehet belole.

tobb elsokerekes mellett, volt h elfeledkeztem, siman dobta a segget. es nem lennek biztos benne h az elobb emlitettek tudnanak mit kezdeni vele.

nem fenyezni akarom magam, elozo telen en is megforogtam...

csak irtam 1 tapasztalatot/velemenyt.

amugy 2.5 omega (kiporges gatlo elvileg van, gyak...)

2014. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!