Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Led izzó beszerelése?!

Led izzó beszerelése?!

Figyelt kérdés

Van egy 2005-ös (modellváltás utáni) swiften és szeretnék pár hagyományos izzó helyére ledes izzót beszerelni(első helyzetjelgő, rendszám világítás, tolató-hátsóköd-pótféklámpa).Szeretném megkérdezni hogy ezeket az izzókat csak be kell tenni a helyükre és működik vagy valami más átalakítás is kell hozzá? Illetve szeretném megkérdezni hogy a villást a ledeknél (főleg videókon látni) azt mi válltja ki?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. febr. 2. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben csak be kell tenni a régi helyére.

Amiket felsoroltál azoknál nem szokott gond lenni, egyedül az irányjelző az aminél(a kisebb terhelés miatt) rakoncátlankodni szokott a villogtató automatika.

Én most cserélgetem az Ignisemben, és néhány tanács:

A ledesek olyanok legyenek, amik nem csak előre világítanak:

Pl: Ne ilyen legyen: [link]

Hanem ilyen: [link]


A hátsó helyzetjelző/féklámpa izzója helyett piros LEDeset jó tenni, mert a fehér LEDes némely búránál sárgásabb fényt ad.

[link]

2014. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudjátok, hogy ha egy gyárilag nem ledes lámpába ledes fényforrást tesztek, ha nagyon szívózni akarnak egy műszakin, vagy akár egy közúti ellenőrzésen jogosan beleköthetnek?!

Persze tudom, hogy általában nem nagyon foglalkoznak vele, de akkor is érdemes elgondolkozni rajta.

2014. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak a fényszóró tekintetében vannak szigorú megkötések.

Az egyéb, helyzetjelző-fék, tolató, irányjelző esetében csak a megfelelő teljesítmény illetve a teljesítmény-különbség a követelmény. Pl. az egy búrában levő hátsó helyzetjelző-féklámpában a féknek négyszer erősebbnek kell lennie.

2014. febr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!