Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen baja lesz egy kocsinak,...

Milyen baja lesz egy kocsinak, ha fordítva rakják rá a bikakábelt?

Figyelt kérdés
Röviden: lemerült az aksim, megkértem egy ismerőst hogy bikázza be, de az én kocsimra fordítva tette fel a kábelt. Nem vettük észre, nem történt semmi, nem szikrázott, csak nem indult. Aztán áttettük az ő aksiját, hogy azzal működik-e, akkor már meg se nyikkant. Ekkor vette észre a srác, hogy fordítva volt a kábel.. Innentől semmi életjelet nem mutatott már a kocsim se a saját aksival, se a másikkal, addig legalább a rádió szólt.. Nagy baja történhetett? Én csaj vagyok, baromira nem értek hozzá..
2014. jan. 30. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A töketlen ismerősöd odaégetett 2 akkumulátort. Az autónak nem lett baja, de az akku kuka. Varrd be rajta, majd legközelebb jobban figyel.
2014. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az ő aksija tökéletes, ő utána hazament simán. De az én kocsim az ő aksijával meg se nyekkent.. :( Ha csak az aksi lenne rossz ok, de lehet hogy nagyobb baja is lett?
2014. jan. 30. 19:30
 3/14 anonim válasza:
47%
Csak egy biztosítékot nyomott le! (Szerintem!) majd írd meg miután elvitted autovillamoságihoz
2014. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Remélem csak ennyi.. egy ismerős már rámhozta a frászt, hogy az egész elektronika tönkrement, 100ezer lesz a javítás.. teljesen kibuktam.
2014. jan. 30. 19:41
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha ordas nagy szerencséd van, akkor tanán(!) csak a főbiztosíték...

... gyakorlatban viszont egy ilyen manőver szép ritkítást végez az elektronikus cuccok között (viszlát ECU és egyéb fedélzeti computerek, pápá gyújtás-elektronika, stb. Néha még a generátor egyenirányítója is belezakkan egy ilyenbe.)


Irány a szerviz...

2014. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:(
2014. jan. 30. 19:50
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
A ecu hamarabb tönkremegy a fordított polaritás miatt, mint hogy a főbizti kioldana. Viszont ha óriási szerencséd van, akkor nem halt meg és elég egy főbizti csere. Az “okos“ ismerősöddel pedig vetetnék egy akkut, ha az én verdámról lenne szó.
2014. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az “okos“ ismerősöddel pedig vetetnék egy akkut, ha az én verdámról lenne szó."


Csak egy akksit? Én mindent megvetetnék vele, amit tönkre tett!

Ha már segít, figyeljen oda és ne a melleit meg a fenekét bámulja a hölgynek!

2014. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Arra az estre gondoltam, hogy ha csak a főbizti ment ki és az akkun kívül minden megúszta.
2014. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

pl.: bmw-nél ilyenkor a motorvezérlő kuka.

Milyen autóról van szó egyébként?

2014. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!