Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "B" Kategóriás jogosítvány...

"B" Kategóriás jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kismillió ilyen kérdés volt már itt. De sajnos elég "csóróak" vagyunk. Most végeztem a sulival, munkát alig találok a szakmámmal. Jogosítványra már évek óta gyűjtök, de még közel sem jött össze az az összeg mint ami kellene. Mivel imádok vezetni, sokat vezettem már autót elhagyatott helyeken, viszont most erre nincs alkalmam, itt a parkolóban akarnék gyakorolgatni, elindulást-tolatást stb. Viszont félek a hatóságtól, mert ha lemeszelnek nekem végem, meg annak is aki az autót odaadta. Tudom hogy idiótán, meg szánalmasnak hangzik ez, de nem tudom leírni milyen rossz érzés hogy nem tudok vezetni (pedig imádok), legálisan még autót. Pedig ha vicc ha nem, 22 éves leszek. Alapból autób*zi vagyok. Tudom ez a rendőrnek biztos nem lenne túl megható... De mit csináljak? Hagyjam az egészet, vagy bevállaljam? Magammal sem akarok ki**szni, meg azzal sem akié az autó.
2014. jan. 27. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

magánterületen lehet gyakorolni.

am tojd már le... én is jogsi nélkül motoroztam.

2014. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Vezetéstől való eltiltás, pénzbírság.

Két esetben bukhatsz le: a, ellenőriz a rendőr b, baleset része leszel akár vétlen sofőrként, ha vétlen vagy akkor még te is leszel a felelős

2014. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
földút, oda nem mennek ki 99%ban
2014. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Én egy kiépítetlen ipari parkban körözgettem még anno. Jó kis aszfalt út is volt, lehetett gyakorolni 1-2 dolgot. Így visszagondolva viszont lehet hogy hülyeség volt, mert nővéremet, akinek még szintén nem volt jogsija és ugyanúgy körözgetett mint én, lekapták ott a rendőrök, de egy figyelmeztetéssel megúszta. Persze nem érdekelt, hajtott a vér engem is, és kimentünk faterral többször is, és én szerencsésen megúsztam. Ahogy lehetett én leraktam a jogsit.

DE! hiába tudod kezelni az autót technikailag, oktatás nélkül NE menj közútra, egyszerűen nem tudnád felvenni a forgalom ritmusát, elnéznél valami KRESZ szabályt, vagy akármi... veszélyes...

2014. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Elsőnek: csak a fizikai akadállyal (pl sorompó) elhatárolt magánterületen nem kell jogsi, ha tulajdonos engedélyt ad.


A kérdezőnek pedig:átérzem a helyzeted, sokáig volt velem is hasonló. Szerettem volna vezetni, már meg is csináltam a jogsi javarészét, aztán beütött a krach, kellett másra a pénz, majd' 2 évet voltam úgy, hogy 1 alkalom hiányzott és a forgalmi vizsga, minden más megvolt. Tehát mondhatjuk, hogy előjáték után kiszálltam az ágyból..


Ha nagyon nem bírod és vezetni szeretnél, akkor javaslom, inkább valami elhagyatott területre menjetek. Pl elhagyatott homokbánya, régi rakodó betonplacc, amit már nem használnak, stb. Tehát olyan helyre menj, ami azért rendesen kiesik a forgalomból, ennek egy teszkóparkoló/ház előtti parkoló(ami nagy valószínűséggel lakó- pihenőövezet) nem felel meg.


Jobb a békesség.

2014. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nagyon nehéz, de nem vállalom be. Majd ha úgy adódik az alkalom megint, akkor ismét kimegyek valami "sivár" helyre, ahol a madár se jár. :) Addig meg marad az Assetto Corsa. :))
2014. jan. 27. 22:47
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sem ér meg annyit, hogy legrosszabb esetben 5 évet kelljen várni, hasonló cipőben evezek, tavasszal-nyáron motorozok néha, de azt is úgy hogy sötétített bukó, meg mellé olyan ruha amit csak akkor használok, hogy még fel se ismerjenek, mert pár emberről sajna el tudom képzelni, hogy csak heccből feljelentsenek.
2014. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább bírd ki, nem ér annyit, hogy eltiltsanak (és még nem is beszéltem egy esetleges balesetről, ami még súlyosabb következményekkel jár.) De ha nagyon nem bírod ki, akkor forgalomtól elzárt területen nem szólhat senki. Miután letetted a jogsit, utána meg annyit mész, amennyit akarsz :)
2014. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
en tobbet vezettem anno autot, mint a jogsis 1 evemben. kulteruletek fold utja, meg ismeros nagyobb udvara stb...
2014. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is átérzem a helyzeted... Én előbb vettem motort, mintsem meglett volna rá a jogsim. Szerencsére (vagy nem) egy kieső zsákutcában lakunk, ami kb. 300m hosszú, és utoljára talán a rendszerváltás előtt járt benne rendőr. Én ott motorozgattam, míg meg nem küldték azt a nyomorult plasztikkártyát... Képzelheted mekkora élmény lehetett, négy órán keresztül oda-vissza motorozgatni egy 125-ös motorral egy 300 méteres utcában :D A szomszédok biztosan ideggörcsöt kaptak már a végére :D De azért jobb volt, mint fájó szívvel nézegetni az álló motort :)
2014. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!