Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó tesztvezetés...

Használt autó tesztvezetés pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Ha használtautó kereskedésben ki akarok próbálni egy-két típust, akkor fizetni kell a tesztvezetésért vagy hogy van ez?
2014. jan. 27. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Amelyik kereskedésben én voltam ott nem kellet,persze lehet ez kereskedéstől függ,bár elég átlag autót vett akkor az ismerősöm (VW Bora,mivel volt ott Ferrari is gondolom azt csak úgy nem próbálhatja ki),azt pénz nélkül ki is próbálhatta,de az kb. olyan döntés volt hogy kipróbálja és meg is veszi,szóval nem kell fizetni.
2014. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha a kereskedő (vagy akár a magánszemély, ha netán háznál vásárolnál) úgy látja, hogy komoly vevő vagy, akkor biztosan elviheted egy próbakörre az autót. Persze, lehet hogy megkér mutasd fel a vételárat, mert a hobbiból autókázgatókat senki se szereti!


Szóval nehogy azt hidd, hogy simán végigpróbálgathatod a kínálatot!

2014. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vásárlási szándék vezérel, de persze a próbaút nem garancia arra, hogy meg fogom venni az autót. A vételárat felmutatni nehéz lenne, mert nem hordok magamnál ennyi kápét. A kifizetést utalással intézném.
2014. jan. 27. 23:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utalásnak se fognak sokan örülni, a kp-t jobban szeretik mert kevesebb nyomot hagy!
2014. jan. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ezt érdemes elolvasnod:


„Ha árulok egy ritkább, különlegesebb vagy erősebb autót, csak idő kérdése, mikor jelennek meg a tesztpilóták. Volt egy Audi RS 2-esem. Jön a telefon, a hangján hallom, fiatal srác, milyen az autó, stb, stb, kijönne. Megérkezik a barátjával, valami tényleg szakadt verdával jöttek, ketten együtt negyven-negyvenöt évesek.

Az autót 5,5 millióért hirdettem, a srácokról csak úgy sütött a pénz, azonnal látszott, hogy itt üzlet lesz. Mindegy, ha már itt vannak, megmutattam nekik az autót. Nagyon tetszik nekik, folyik a nyál, vigyorognak, mehetünk vele egy kört? Srácok, minek? Hát, hogy kipróbálják! Oké, egyezzünk meg az árban, és ha a tesztkör után úgy találjátok, hogy minden rendben van, megírjuk a papírokat és kifizetitek az autót! Rendben?

Hát ööööööö, majd öööööö, izé ööööö... Na azért nem, eljöttetek,

...azt hitték itt ereskettőzés lesz, elmesélik majd a haveroknak, hogy úgymegybaz+...

megmutattam, láttam rajtatok, hogy nem tudjátok megvenni, nincs ezzel baj. Nem voltam bunkó, úgy foglalkoztam veletek mintha tényleg vevők lennétek, de ez nem a vidámpark. Kicsit zavarban vannak, azt hitték itt ereskettőzés lesz, elmesélik majd a haveroknak, hogy úgymegybaz+, talán még vezethetik is. Csalódottak, zavarban is vannak, elköszönnek, elmennek.

Most néhány történet azokról, akik azt hiszik, ha eltalálnak a hipermarketig, tudnak vezetni. Megy tovább az RS2 hirdetése, újabb érdeklődő, ő már komolynak tűnik. Tetszik az autó, próbakör, bemelegítem az autót, elkezdem rúgni neki úgy rendesen, emberünk csak annyit mond húbaz+, húbaz+, 200-ról még tol az autó. Hadd próbálja ki.

Ne haragudj, de láttam a szemedben a rémületet az előbb, pedig csak a jobb oldalon ültél. Itt elég gyorsan történnek a dolgok, hamar szétszalad a 420 ló (nem kell kijavítani, tudom, hogy gyárilag 315, de ez 420 volt). Leteszed a kezembe az 5,5 millió forintot, és azt csinálsz vele amit akarsz. Ha a próbakör után azt mondod nem kéred, visszaadom a pénzed, de ha bármi baja lesz, kifizetted, a tiéd. Így már nem akarja vezetni.”


A teljes cikk itt:

[link]

[link]

2014. jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja ezt olvastam én is korábban. Ami engem illet, nem szórakozni akarok, hanem csupán egy kocsit venni. De kipróbálás nélkül neccesnek tartom, főleg úgy hogy az a meggyőződésem, az eladó biztos át akar verni, és a kérdés nem az hogy ez sikerül-e neki vagy sem, hanem hogy mennyire sikerül..

Többmilliót kápében elvárni szerintem nevetséges, ilyen összeget normális ember már csak utalással fizet.

2014. jan. 28. 09:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmész megnézni a kocsit,kérdezgetsz róla hogy mi van benne,van -e valami baja,tehát komolyabban érdeklődsz,és nem csak úgy hogy oda mész és egyből azt mondod hogy kipróbálhatod hanem kérdezősködsz,stb... Majd ha úgy látja hogy tényleg érdekel,akkor kipróbálhatod.
2014. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!