Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legkevesebbet fogyasztó...

Legkevesebbet fogyasztó benzin és dízel autókat keresem. Tudtok írni párat?

Figyelt kérdés
Fogyasztási adatok érdekelnek.

2014. jan. 18. 17:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

23:19

Én meg diesellel járok, kb feleannyi a fogyasztásom mint egy lpg-s átlagautónak, és 300-ért tankolok. Mert azt azért valljuk be hogy lpg-t, benzint-t nemigen találsz feketén, de a gázolaj feketén történő kereskedelme eléggé virágzik. És nem pancsoltat tankolok, mert a kamionos kollega a sporolását a benzinkúton engedi bele a kannámba.☺

Egyébként az általad írt fogyasztás 6 literre jön ki 100-on, amit én meg nem hiszek el egy gázos kocsiról, hacsak nem mindig országúton haladsz. Vegyesben inkább a 8 liter a hihetőbb a benzin-gáz üzemnél.

2014. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 egySanyi ***** válasza:

10:45

Te nyertél bár igaz, hogy nem teljesen legális a dolog, sőt. Gondolom, ha elkapják a kamionos haverodat akkor repül a cégtől. Természetesen több várossal nagyobb a fogyasztás is, de ez igaz a dízelre is. Sok városi vezetéssel is 20Ft/km alatt vagyok. Megkímélt, karbantartott Opel Astra F 1,4 82 lovas.

2014. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11:50

Haveromat ha elkapják akkor sem rúgják ki. Üzemanyagnormában vezet, és eldönthette hogy vagy a megsporolt üzemanyagot viszi haza vagy kifizetik neki 300 forint/liter áron. Annak viszont nincs értelme hogy kifizetteti, aztán meg ős is itthon 420-ért tankol a saját kocsijába. Így inkább hazahordja, és 300 forintért adja nekem is tovább. Egyébként nekem is opelem van, 1.7 td isuzu motorral, és a városi fogyasztásom ,ég télen sem megy 6.5 liter fölé. Jó időben, országúton meg picit 5 liter alatt mozog.

2014. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azert az a "telen 6.5 liter varosban" az 1.7-es Isuzu motorral,haaaat....
2014. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

17:13

Nem kell elhinni. Én tudom hogy mennyit eszik a kocsim, az meg hogy más kételkedik az szíve-joga.

2014. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

17:13


Olvasd el a 22:08-at, és a 00:45-öt ha egy darab isuzu dieseles kevés hogy meggyőzzön. Egyébként a dieselnél nincs akkora különbség a téli és a nyári fogyasztás között mint a benzinesnél, mivel nem egyformán dúsítják az üzemanyagot.

2014. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Lemaradt a link

[link]

2014. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Sokan sok fele keppen merik-szamitjak a fogyasztast... ebbol szerintem adodhatnak pontatlansagok.Meg aztan a tulajdonosok meg forumozok velemenyere hagyatkozva kiderul hogy nincs is a vilagon 6-nal tobbet fogyaszto dizel. Ezzel szemben tizperces utannajaras utan nem talaltam 7 liternel kissebb gyari adatot isuzu motoros opelre (es az a 7L a corsara vonatkozott,varosban) astra f-re 7.6 - 8.2 irnak fuggoen a modelltol (azaz a sulyatol). Furcsa lenne ha kiderulne hogy vannak autok amelyek kevesebbet fogyasztanak a gyari adatoknal mikozben mindenki azt szajkozza hogy a gyari fogyasztas egy kiszamitott,elmeleti fogyasztas amit csak laborban lehet elerni stb...persze nincs kizarva hogy megis igy van csak nehez elhinni.
2014. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2014. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez a laborban mért fogyasztásos módszer még nem volt annyira elterjedve 10-15 évvel ezelőtt mint manapság mikor nagyon rászálltak a károsanyagkibocsátásra. Én nem akarlak téged mindenképpen meggyőzni, de hidd el a régebbi autókkal lehet hozni a gyári értéket (márha nincs szétkopva az egész motor). A mai autók gyári fogyasztására valóban rá lehet számolni minimum 1.5 litert.
2014. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!