Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2000-es évjáratú,1,6-os...

Egy 2000-es évjáratú,1,6-os benzines Volvo S40-nek mennyi a fenntartási költsége éves szinten körülbelül?

Figyelt kérdés
Illetve első autónak megfelene? Nem lenne hajtva, de nem is öreg ember módjára lenne vezetve. (vegyes használat)

2014. jan. 17. 18:08
 1/7 Gábor t ***** válasza:
100%
Meg kérdeztem egy havert , 1.8 benzinese van, azt mondta ,meg ne vedd, és az övé 400000-ért eladó, és még hozzá tette , hogy 7-8 éves koráig nem volt vele baj,
2014. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek a Volvok nem a híres svéd acélból készültek, hanem Made in Hollandia ezért már hajlamosak rohadásra(egy egy szakszerűtlen kasztnizás után meg főleg).

Az 1.6 az elég harmatos lesz ehhez a kasztnihoz, közlekedni épp lehet vele, de a 125lovas Mitsubishi származék 1.8i-t mindenki dicséri, jobban megérné szerintem olyanba belevágni - ha már benzinesről van szó. Az 1.9dízel az bőven kevesebbet eszik, mint a benzinesek, cserébe ha bele kell nyúlni, az jóval drágább.


A biztosítást kikalkulálod a netrisken, a teljesítményadó az 1.6ra évi 14430, az 1.8i-re 17020Ft.


Itt sem árt megnézni mibe fog bele az ember. 2000 körülit a használtautón árulnak 420 000-ért is és 1 milla körül is. Nyilván a legolcsóbbak kerülendők, mert az mindegyik pénztemető lesz.

2014. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Napkiraly ***** válasza:
hehe, ezek ingyér vannak
2014. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarok kötekedni de sztem 109 lóval azért szépen tudja hozni-vinni azt a 1220kg-os kasztnit. Majd még gondolkodom rajta :) :)
2014. jan. 18. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismerős is így volt az 1.6-os Passattal. Aztán amikor kicsit nagyobb volt a lába és 10 felett kajált, akkor sopánkodott, hogy miért nem vette nagyobb motorral.

Amúgy természetesen normális közlekedésre tökéletesen alkalmas az 1.6-is.

2014. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem 1.8 as van,4300 negyedévente a kötelező, az alkatrészek nem drágábbak mint az átlagos autóknál,nekem városban 8-8.5 l fogyaszt, tempomattal 90-100 környékén 7 literrel járok!
2014. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megelégszel a bontóból beszerzett használt alkatrészekkel és nem ragaszkodsz a márkaszerviz beli olajcserékhez és egyéb javításokhoz, akkor vállalható. De ha mindenből új kell és csak márkaszerviz, akkor arra évi fél millió is rámehet.

Volt Golfom meg Jettám is, de a Volvót szeretem, mert azt kutya nem piszkálja. A VW-k is 8-9 liter fogyasztottak 1.6-os benzinmotorral, de azokban a rádió előlapot se lehetett a parkolóban hagyni, mert mindig kinyitogatták őket a kíváncsi "kincskeresők". A volvó ebből a szempontből sokkal jobb !

2014. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!