Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldről behozott autó...

Linkoln kérdése:

Külföldről behozott autó forgalomba helyezhető ha nincsen névre íratva, és biztosítva? Tartani úgy hogy a kocsi magyar forgalomban van, és ha meg akarják venni, ráírni a nevére?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

van külföldi rendszáma? akkor járj vele míg el nem kapnak


nincs rendszáma? ... akkor hogyan gondolod?

2014. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem akarok járni vele. Nem írom a nevemre.

Csak behozom, és eladom. De eladáshoz jól jön ha forgalomba van helyezve. Az emberek félnek a forgalomba helyezéstől.

Lehetőség szerint, tennék rá magyar rendszámot.

Csak a névre iratást és biztosítást passzolnám, ha lehetne.

2014. jan. 17. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Arra vigyázni kell, hogy ezt az játszhatja meg, aki vállalkozóként, a megfelelő bejegyzett tevékenységi körrel végzi így az autó értékesítését (annak nem kell a saját nevére íratnia). Egyébként magánszemélyként névre kell íratni és csak úgy lehet eladni. Ha erre az adok-veszek ügyletre rájön a NAV, akkor abból nagy gond lehet. Ezt direkt azért találták ki, mert sok magánszemély seftelt behozott autókkal feketén. Tudok olyat, akit ezzel elkaptak. Csinálják még néhányan, de ez eléggé hazárdjáték.
2014. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, egyet értek.

Egyéni vállalkozó vagyok. Nincs a tevékenységi körömbe felvéve, de vettem magamnak külföldről autót (Olaszból), és egy olyan típust sikerült találnom ami nagyon kapós, de kicsi a hazai kínálat. Nem a szent grált találtam meg, de van benne pénz. Érdekel is, értek az autószereléshez, kicsit helyre tudom cserélni a kopott dolgok cseréjével stb. Esetleg felvenném tevékenységi körbe, és ha van príma kocsi, behoznám. De a névre íratás vagy 80-90 ezer ft fölös költség, ami remélem elkerülhető.

2014. jan. 17. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!