Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a motoromon eredetileg...

Kalem10 kérdése:

Ha a motoromon eredetileg izzós index volt és én most szeretnék rátenni egy led-est, akkor kell másik relé? Vagy csak simán megveszem és ráteszem?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hy!

A leddiszkont.hu oldalon tudsz jóféle izzókat venni és olcsón!

A relét nem feltétlen kell cserélni,bár ilyenkor azért jobb ha elektromos relé van benne szerintem.

Milyen vasra akarod rakni?Nekem MZ-zén minden ledes kivéve a h4,annak az összes vezetéket felkellett cserélni mert csak egyik irányba nyitnak a ledek és kellett egy cuccot forrasztani a visszajelzőmbe hogy ne egyszerre villogjon,ezt újabb motorokban már nem kell forrasztani csak régi szocikban.

2014. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hy kösz a gyors választ egy 1989-ben gyártott Honda CB-1 400cc...
2014. jan. 16. 20:37
 3/13 anonim ***** válasza:

"cuccot forrasztani"? :D


A ledek ellenállása nagyon kicsi a sima izzóéhoz képest. Az indexrelé sebességét pedig befolyásolja hogy mekkora terhelés van rajta, pl. ezért kezd gyorsabban villogni az irányjelző ha kiég valamelyik.


A két megoldás közül az egyik, hogy megnöveled a ledes világítótestek (ugye alapból több darab LED van benne) ellenállását. Ezt azzal a kolléga által említett "cucc" valamivel, magyarul előtét-ellenállással lehet megvalósítani. Megfelelő értékű ellenállás az adott irányjelző körébe és fel se tűnik a relének.


A másik, hogy kiveszed a régi relét és beteszel egy ledeshez valót, mindenféle ellenállások nélkül. (Itt ugye még kérdés a visszajelző, az is hatással van rá, de az minimális a rendes irányjelző izzóéhoz képest, kb. a teljesítményeik arányában: egy visszajelző kb. 1,5-2 Watt, az irányjelző 21W ha jól emlékszem.)


A végeredmény és a látvány ugyanaz, a kettő közötti eltérés az áramfelvételben van: az előtétellenállásokkal az áramfelvétel kb. oda fog kijönni, mint a simával; teljesen ledesnél kevesebb lesz.

2014. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A percenkénti villanások számára van előírás, ezt a jogsi megszerzése során megtanították, abból az intervallumból nem lóghatsz ki, erre kell figyelni.

Meg ha műszakira akarod vinni (ha kell egyáltalán és nem smkp), akkor ott csak E-jeles indexeket fogadnak el. Ha nincs E-jel, akkor buktavári...

2014. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sziliciumdiódát akartam írni a cucc helyett. :)

A relé meg nem oszt nem szoroz,mert az csak a kattogásért felel,csak javasolt az elektronikus,ezt akár bontott autórelét is beköthetsz.

2014. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mármint miért ne osztana vagy szorozna?

Hogyan lesz villogás az egyenáramból, ha nem akarod ide-oda rángatni a kapcsolót a bal kezed hüvelykujjával kb. másodpercenként?

És miért írnak a relére teljesítményadatot?

2014. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A ledek ellenállása nagyon kicsi a sima izzóéhoz képest."

Hát ez sajnos nem nyert...

2014. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 - aha. Egy BA15s foglalatú világító test (indexbe megy ez például) izzószálasból 21W, ebből tud az Osram gyártmány például 460 lumen fényerősséget. Ledes megoldásban ugyanezt a fényerősséget (a lumen számot) olyan 7-7,5 Wattból tudják kihozni.

A teljesítmény ugye a feszültségből (pl. 12V) és a fogyasztó ellenállásából adódik.

Szóval ugyanaz a fényerő a harmadából. A LED határozottabb irányba szórja a LED ellenállása egy darab izzóéhoz képest kicsi.


Aztán hogy szabad-e beszerelni és használni, az egy másik kérdés.


Te trollkodni jársz ide?

2014. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

*A LED határozottabb irányba szórja a fényt, így a típus amit néztem 120 darab SMD ledből áll össze. Egy LED ellenállása egy darab izzóéhoz képest kicsi.


(kitöröltem véletlenül néhány szót a mondatból)

2014. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
# 7/9 Lehettél volna bővebb szavú is ! :)
2014. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!