Érdemes kikapcsolni az autó világítást, járó motornál parkolás közben?
nincs semmi ha világít de ha tudod hogy 5-10percig ott fogsz állni akkor minek járatod az autót?
annyi idő alatt nem fog kihűlni se a motor se a beltér.
igen, érdemes
én már csak azért is lekapcsolom, hogy nőjön az izzó élettartama, ne melegedjen feleslegesen, a lámpa búra is kevésbé mattul, plusz ha rövid távon megyek, ne szívja az akksit, nehogy gond legyen
Nekem ha jár a motor, automatikusan kapcsol a tompított (gyári xenon projektoros). Ha leállítom a motort, lekapcsol.
Persze manuálisan le tudnám kapcsolni vagy helyzetjelzőre rakni, de általában lusta vagyok kapcsolgatni. Inkább hagyom mindig automatán. Eddig semmi hátrányom nem származott ebből. Sőt, inkább előnyöm lett, mert soha nem felejtem el felkapcsolni.
Gondoltam szólok, hogy a KRESZ szerint is le kellkapcsolni (2. bekezdés):
Az álló járművek kivilágítása
45. § (1)283 Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja. A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és a lassú járművet a helyzetjelző lámpákkal kell kivilágítani. A 6 méternél nem hosszabb, két méternél nem szélesebb és pótkocsival vagy más vontatmánnyal össze nem kapcsolt gépjárművet azonban lakott területen elegendő az úttest közepe felé eső egy-egy első és hátsó helyzetjelző lámpával vagy egy, előre fehér, hátra piros fényt adó lámpával kivilágítani.
(2)284 Álló járművön - a forgalmi okból megálló járművet kivéve - tompított fényszórót csak erős ködben vagy sűrű hóesésben szabad használni; távolsági fényszórót, ködfényszórót használni tilos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!