Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a mennyezeti...

Főzős Laci kérdése:

Mi lehet a baja a mennyezeti utastér lámpámnak?

Figyelt kérdés
Hiába cseréltem ki az izzókat,nem égnek.Talán a biztosítékoknál lehet a gond?
2014. jan. 15. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

akár

de ha késleltetős akkor az elektronikája is elromolhatott

2014. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne is égjen, világítson!

:)


Szokott lenni egy 3 állású kapcsoló: mindig világít - lekapcsolva - ajtó nyitásra világít. Nincs lekapcsolva?


Ha nincs lekapcsolva és egyik ajtó nyitására se kapcsol be, akkor talán biztosíték hiba, de akkor a csomagtér és a kesztyűtartó világítás se szokott működni!


Ha csak az egyik ajtóra nem működik, akkor ajtó kapcsoló hiba lehet.

2014. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az új izzó biztosan jó? Nekem volt már, hogy rosszra cseréltem és elég sokáig tartott amíg rájöttem a hiba okára...


Első körben nézd meg az anyósülés oldali ajtó nyitása esetén megy-e. Ha igen, akkor az ajtónál lévő kapcsoló romlott el/ragadt be.


Utána, hogy nincs-e lekapcsolva a lámpa.


Most jöhet az égőcsere, lehetőleg teljesen újat rakjál be.


Végül, biztosíték.


Ha ez sem, akkor kellemetlen, mert valamelyik kábellel lehet gond.

Utána p

2014. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dörmögő ***** válasza:
Én kizárnám hogy biztosítékbaja lenne. Hacsak nincs több dolog a kocsin ami ugyanúgy nem működik. Szerintem a fenti világításnak nincs külön biztosítéka, hanem több hasonló áramfelvételű fogyasztóval van egy biztosítékra kötve. Nézd át hogy a kapcsolók jól állnak-e, izzó biztos jó-e. Legrosszabb estben valahol szálszakadás lehet, aminek az alkatrésze nem drága, viszont annál több munka van vele.
2014. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs 3állású kapcsolója,és egyik ajtó nyitásakor sem kapcsol be,ellenben ebben a lámpatestben van még 2 égő:az világít,de az csak gyújtás esetén.Ja,és az összes többi belső lámpácska világít.Elmegyek egy vill.szerelőhöz.
2014. jan. 16. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!