Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb minőségű diesel?

Melyik a legjobb minőségű diesel?

Figyelt kérdés

Van egy Opel Vectra B 2.0 DTI 16V autóm.

Szeretnék bele olyan üzemanyagot tankolni, ami védi a motort, és alacsony a fogyasztás is.

Egy jó ideig auchanos diesellel tankoltam, de egy autószerelő ismerősöm azt mondta, hogy felejtsem el, mert mindenféle mocskot beletöltenek. Ő a Shell kutat ajánlotta. Kicsit utánajártam és azt olvastam, hogy a Shelnek a MOL a beszállítója.

Mi az igazság? Milyen üzemanyagot érdemes tankolni? Nagy versenyautós céljaim nincsenek, hogy jobban húzzon meg stb. Csak az, hogy "jót egyen" a motorral és alacsonyabb legyen a fogyasztása.

Ti mit ajánlotok?



2014. jan. 14. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Így igaz.Nekem isuzu astrám van meg faternak is,bratyónak tdi passat.Évek óta az auchan kúton tankolunk és semmi baj vele.Én speciel 100.000 mentem idáig auchan-os ü.a.-val.Mol kúton tankoltam már vizeset,auchan kúton még nem.amúgy az omv és a shell a legjobb.
2014. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"A víz nem tud keveredni a gázolajjal, ergo...."

A víz tényleg nem elegyedik gázolajjal. Viszont ha megnézed egy tankolásos blokkodat, ott figyel rajta, hogy mennyi bioetanol van az üzemanyagban. Az etanol viszont már keveredik... :D


Nekem van egy csúcstechnikájú erőforrásal rendelkező autóm ( Opel Combo 1.7 szívódízel xD ), saját tapasztalatom szerintem az OMW MaxxMotion Dieselből ~1 literrel kevesebbet eszik, mint a MOL-os gázolajból ( ez meg a MaxxMotion 100 jön a az OMWhez Schwechatból ). Egy másik kúthálózaton is tankoltam egy ideig ( egy adott kúton, ezért is nem írom le melyiken.. ) abból 1.5 literrel többet kért. Ha kiszámolod egy ilyen keveset fogyasztó rettenetnél igazából mindegy, hogy 100-on 5 litert eszik a 450 forintosból vagy 6-ot a 410 forintosból, 1-200 forintról beszélünk szóval nem is ez a lényeg, hanem hogy talán a motor hosszútávon meghálálja, hogy nem taknyot tankolunk bele.


Az előző munkahelyemen volt egy kúthálózathoz üzemanyagkártyánk, ott tankoltuk a kamionokat és teherautókat. Mivel a saját zsebünkben éreztük mennyi üzemanyagot hagy az autó, ezért hamar rájöttünk hol érdemes tankolni és hol nem. Hálózaton belül is simán voltak 2-4 literes eltérések a fogyasztásunkban, szóval én nem esküdnék egy kúthálózatra sem. Talán az OMW és a Shell az mindenhol hozza a szintet, de vannak olyan kutak ahonnan nem tankolnék a sajátomba dízelt ( ismerek olyan töltőállomás tulajdonost, kever bele a fáradt olajtól a hígítón át mindent ami folyékony.. ).

2014. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Nekem a shell és az omv jön be
2015. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Télen az OMV téli dízelét ajánlják."


Őőő... Mi az a téli dízel?

2012 óta van dízel autóm. Legtöbbször OMV-nél tankolok MaxxMotiont, Néha Shellnél a prémium dízelt. De még nem láttam ilyet a kínálatban hogy "téli" dízel. CSak kétfélét szoktam látni, alapot és a drágább prémiumot.

2015. dec. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Én egyet tudok, ha dízel MOL soha...eddig csak ott(MOL kártya) tankoltam. Most vihetem javíttatni a nagynyomású szivattyút. Vagy cserélni, ha javítani nem lehet....
2016. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 bogil99 válasza:

"Őőő... Mi az a téli dízel?

2012 óta van dízel autóm. Legtöbbször OMV-nél tankolok MaxxMotiont, Néha Shellnél a prémium dízelt. De még nem láttam ilyet a kínálatban hogy "téli" dízel. CSak kétfélét szoktam látni, alapot és a drágább prémiumot."


Ha ennyire tájékozatlan vagy, ne szólj hozzá. Kérdezz meg egy kutast, majd felhomályosít.

Más a dermedéspontjuk, hogy télen is ki tudjon folyni (ki tudja szívni a szivattyú) a tankodból. Láttál már kikristályosodott pakurát? Na a nyári gázolaj úgy nézne ki a tankodban télen -10C-on.

De még mindig nem értem, miért kellett hozzászólnod.

2017. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "nyári gázolaj". A normál gázolaj ugyan az nyáron is, mint télen. És kb. -25 fokon dermed, nem -10nél.
2017. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 My János 1926 válasza:
Én meg pont azt hallottam , hogy az auchan mivel nagy multi cég, ezért nem érdeke vizezni az üzemanyagot.
2019. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha dizel akkor csak OMW és maxxmotion diesel !! B0 diesel tehát 0% biokomponens a B7 (7%) -al szemben, tehát így ez nem kérdés, eddig sokszor MOL Diesel plus-t tettem mert csak MOL van a városba de látom, most az új üzemanyagoknál a diesel plusz is B7 tehát az is ugyanugy 7% biodizeles így majd +20 km megyeszékhelyre bemegyek OMW-re a kellemes B0 maxxmotion dieselemért. Igazából én teli szoktam szóval ritkán kell mennem. De mindenkinek ezt ajánlom.
2019. dec. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Tájékoztató! A töltőállomásainkon forgalmazott motorhajtóanyagokban a hozzákevert bio-üzemanyag részaránya NEM éri el a 10 térfogatszázalékot."

Forrás: [link]

Persze ezzel gyakorlatilag semmit nem mondtak, mert a 7 is kisebb mint 10 és a 0 is.

De ne keverjük már a szezont a fazonnal! Nem próbáljuk már a mostani E10-hisztériával kampányolni! Nem minden biokomponens etanol! A gázolajban egyáltalán nem! Az etanollal szemben a dízel biokomponense semmilyen gondot, vagy negatív tulajdonságot nem okoz.

2019. dec. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!