Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásakor...

Használt autó vásárlásakor mit kell nézni, hallani, kipróbálni, megmozgatni stb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajna nincs túl sok pénzem autóra így régiekben gondolkozom, pl. astra F, corsa a-B, talán swift, régi clio, mazda 323, esetleg charade ilyesmik. Benzines mind. Na most készen állok elmenni személyesen, de sajnos nincs autószerelő vagy hozzáértő ismerősöm. Nagyjából tisztában vagyok a szerkezeti felépítéssel, csak attól félek hiába nézem nem látom majd a hibát. Szóval jól jönne pár tipp, amivel kicsit pontosabban tudom majd, hol mit kell nézni, motortérben, alvázon stb. Próbavezetésnél miket kéne próbálgatni, milyen hibát jelentő zajokat kéne meghallani meg ilyenek. Köszi, üdv. :)
2014. jan. 13. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a megfelelő tudással rendelkezőemberek is hibázhatnak, nem vesznek észre dolgokat és belenyúlhatnak egy rossz vásárlásba. Hiába írja ide le valaki sorban azt, hogy mit nézz meg, egy hosszú lista lenne, és tapasztalat híján nem tudod megítélni, hogy pontosan milyen állapotban van az autó.


Mindenképpen kell szakember. Ha nincs ismerős, akkor el kell vinni egy közeli műhelybe az autót megnézetni szerelővel, az elsorolja neked, hogy milyen javítanivalók lesznek, kb. 1 órányi munkadíjért. Ha tetszik egy autó, laikusként úgy ítéled meg, hogy jó állapotú, akkor egyeztess az eladóval és a szerelőműhellyel. Eredetiségvizsgálatot úgyis kell csináltatni, az a legjobb, ha a kiválasztott műhelyben elvállalják az állapot szerinti átnézést is.

2014. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Evele123 ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak igaza van. Nem szabad sajnálni rá a szakembert, a műhelyben való átnézést, mert nagyon mellé lehet fogni! Nekem (saját magamnak köszönhetően) 330 ezres javíttatási költségem bánta (az autó 700 ezerbe került, utána generátor csere 60 ezer, üzemanyag-rendszer javítása - DCi betegség 270 ezer), pedig az átnézetés kb. 10-15 ezer lett volna. Majd' 2 éves a jogsim, szóval nekem sincs sok tapasztalatom autók terén... Ez volt a tanulópénzem, te meg más hibájából tanulj!


Üdv. Evele

2014. jan. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én autószerelő vagyok, de rendszeresen szar autókat veszek magamnak...olyanokat, amilyeneket egy épeszű laikus meg se nézne...

Nem kell hogy szerelő legyen az illető, lényeg, hogy nagy szája legyen. :)


Ajánlom az Astra F-et, annyit nézz meg, hogy nem-e rohad, a tank beöntő környékén, a vezető ülés alatt.

Sárvédőívet, küszöböt lehet, már cseréltek rajta vagy 3x. Ez nem mérvadó.

Ha elhúz az autó az gumigond, rossz futómű miatt...

Jó legyen még a kipufogórendszer.

A motorra mondhat bármit az eladó, csak ő tudja, mennyi olajat eszik. Persze azt fogja mondani, hogy nem eszi.


Legközelebbi autóvételemnél ezt komolyan írásba is rögzíttetem, mert rendszeresen evvel vernek át, hogy persze, nem eszi az olajat...

Egy motorcsere meg elég húzós.

2014. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

...aztán vannak motorok, amin olyan olajvisszavezetés van, hogy meg nem mondja senki, mennyire kopott a motor...

Pl az Opel.

2014. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Még jöhetnek tippek, trükkök, hogy tudjam melyiket nem érdemes átnézetni se. De megfogadom, hogy a legszimpatikusabb autót/kat átnézetem.
2014. jan. 14. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!