Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTi Dízel 2005?

Opel Astra H 1.7 CDTi Dízel 2005?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni az üzemanyag fogyasztását? Milyen vélemények vannak az autóról?
2014. jan. 9. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyár szerint 100km-enként

-városban: 7,4L

-országúton: 4,9L

Erre még egy kicsit rádobsz (0.5-1 L), és kbmeg is kapod a reális értékeket. Persze sok múlik a Te vezetési stílusodon is!

2014. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz Megéri egy ilyen autó elsőnek?
2014. jan. 10. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem pont ilyen autóm van, még az évjárat is stimmel és szintén első autónak vettem. (Igaz nem 17-18 éves voltam ekkor. Amíg tanultam, nem volt szükségem autóra.)


A kocsi nagyon jól megy, jó erős, nyomatékos motorja van, kényelmes is. Az enyémben félbőr ülések vannak, aminek a legjobb az oldaltartása. Egyhuzamban 2-3 órát ücsörögni sem fárasztó benne. Szerintem szép autó is kívül-belül.

Viszont a szervizeléséra azért kell költeni. Na nem nagy dolgok ezek amik hol ekkor, hol akkor tönkre mennek rajta. De néha leszáll a főtengely jeladó, néha behal a generátor. Típushiba ezeknél a kocsiknál ezzel a motorral, hogy a gázpedál vezetéke kontakhibás lesz. De viszonylag olcsón javítható. Eltörik az utastérlevegő keringető csappanytú tengelye. Szóval ilyen kis bosszantó apróságok, amik néhány tízezer forintból javíthatóak.

Most legutóbb pl az egyik turbócsövem lyukadt ki anyagfáradás miatt. Mindenki rámhozta a frászt, hogy negyed millióért cserélhetek turbót. De szerencsére csak ez a cső volt. 8000Ft volt gyári csőből munkadíjjal a cseréje.

A legnagyobb tétel eddig a lendkerék csere volt. Ez igaz már zsebbenyúlósabb történet volt.

Valamint mikor megvettem rögtön vezérléskészletet és komplett féktárcs-fékbetét garnitúrát cseréltettem elöl-hátul.


Összefoglalva, szerintem jó autó, csak igényli a rendszeres szervizelést. Nem csak úgy van hogy beül az ember és megy.


Fogyasztás:

Én rendszeresen autópályán járok vele 130km/h-s sebességgel. Így olyan 6,2-6,5 liter/100 km a fogyasztásom. Országúton sík terepen 90km/h mellett le tudtam vinni 5,5-ig.

Városban a 7,4-es gyári adat kb reális ha nem taposod nagyon.


Az opelforum.hu-n ajánlom figyelmedbe a H Astrás topikot. Elég sokan vagyunk fent H Astra tulajok és osztjuk meg egymással a tapasztalatainkat.

2014. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen autóm van, város 8, országúti 6,5. Vezetési stílusom: takarékos.
2014. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az igazi röhej az az, hogy főnököm 2007-es 1.6-os benzies Corollája is 8-at eszik városban.
2014. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!