Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki alapjárat ingadozás?

Medve21 kérdése:

Suzuki alapjárat ingadozás?

Figyelt kérdés
Van egy ezres gázos swiftem. A gond az, hogy indítás után az alapjárat ugrál egy kicsit utána beáll normális állásba. Először felpörög, aztán vissza kissé alacsonyabb fordulatra, majdnem lefullad, és ezek után beáll rendesen. Ha váltok akkor néha felpörög a motor. Ezt csinálja benzinnel, és gázzal is! Valami segítő ötlet

2014. jan. 7. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Váltásnál, mikor a kuplungot nyomod lefele, adsz gázt? Ha igen, akkor azért pörög fel. Kényszeresen figyelj rá oda az egyik váltásnál, tedd félre a jobb lábad, mielőtt kuplungolsz. Indítás után normális a pár másodperces magas alapjárat, majd a kissé leeső. Ha a motor fullad, akkor lehet légszűrő, de akár retkes injektor is.


Illetve ezeken felül lehet rosszul beszerelt gázszett is.

2014. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nyomom a gázt váltáskor. A gáz már vagy 50e km óta benne van. Mondjuk a napokban majdnem megsüllyedtem a nagy sárban. Ott eléggé kellett hajszolnom, hogy kijöjjek. Esetleg valami jeladó ötlet?
2014. jan. 7. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem dobtad a hasára, akkor nem fájt neki. Ha csak úszott benne, de nem szívott szart (bocsi a kifejezésért), akkor attól nem lett baja.


Tippelnék még esetleg légtömegmérőre és lambdaszondára.

2014. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk lecsúsztam egy bakhátról, kapott egy kis ütést. De azért mejd megnézem az érzékekőket is!
2014. jan. 8. 05:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Mai hibajelenség: indításkor normál alapjárat, majd kb 10 mp után megemeli nagyon a fordulatszámot!
2014. jan. 8. 06:07
 6/6 anonim válasza:
Méresd be a lambda szondát,valószínű az lesz a gond.
2014. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!