Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót egy 1,5 éves...

Kryy kérdése:

Milyen autót egy 1,5 éves jogsis 21 éves srácnak?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, mivel megkaptam azt a lehetőséget, hogy kiválaszthatom életem első autóját (természetesen kikötésekkel és feltételekkel).Remélem tudtok segíteni


Bele is kezdenék a helyzet leiírásába. 21 éves, 1,5éves jogsis , kevés tapasztalattal rendelkező srác vagyok, szeretem a gyorsaságot viszont nem való az még nekem.

2-2,5 millió között keresek autót, ami fiatalos és mégis biztonságos.

Az autót az I. kerületben utcán parkolnám jó környéken, de nem csak ott lesz lerakva egyértelműen, viszont éjszakára igen. Itt a környéken nem sokat lopnak viszont tőlünk nem messze a ii.-ban 2 ismerősömnek is elvitték az 1-es bmw-t pár héten belül. és a xi. kerület sincs messze ahol szintén nagyon viszik az ilyen kaliberű kocsikat.


Leginkább Budapesti használatra venném, napi 1-3 óra használatra. Eddig egy manuális autót vezettem, érdemes automatán gondolkozni ? Városon kívül szeretek váltani, meg ha megy a forgalom de ha beáll, akkor csak szenvedés 1-esből ki-be váltogatni.

Körülbelül 2 éves távlatra gondoltam, addigra arra számítok, hogy javul a vezetési technikám és merészebb autókat is be tudok vállalni.


Vannak autók amiknek a formálya kimondottan tetszik, talán segít ez egy kicsit. Alfa Romeo Brera, Volkswagen GTI/Scirocco, Honda Civic.


Lassan 2. hete olvasgatok utána és nézelődök több oldalon is, autót keresve ami nekem is és a szüleimnek is megfelelne kevesebb sikerrel. Remélem van pár jó tanácsotok!



2014. jan. 6. 05:34
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Első, tanuló autónak semmiképp sem ajánlom az általad megadott 2-2.5m Ft-os értéket, mert felesleges, Bp-i közlekedésre meg pláne. nem tudom milyen anyagi helyzetben vagy, mennyit tudsz szánni havonta egy autó fenntartásához, de számítsd bele, hogy egy egyszerű autónál is mélyes zsebedbe kell nyúlnod. Üzemanyag, biztosítás, szervíz, stb.

Bp-i közlekedésre egy kisebb köbcentis benzines (1.0-1.4) vagy dízel (1.5-2.0) való, kéziváltóval. Az automata városban jóval többet fogyaszt.

A fenntartási költségek miatt és a tapasztalatlanságod miatt esetleges károk (pl. koccanás, meghúzod, bütykölsz valamit és elrontod, stb.) miatt hétköznapibb autót javaslok. Ilyen az F vagy G astra, Golf 3, de ha bejönnek a japánok, akkor bármelyik 90-es években gyártott tipus jó. Ezek az autók olcsón fenntarthatók, és tanulni tökéletesen megfelelnek. Áruk 300-600e Ft körül van, és ha pár év után eladod, alig vesztesz az áron, míg egy milliós autónál jóval több lesz a veszteséged.

Nézzük a másik oldalt, hiszen írod h szüleidnek is megfelelhetne, esetleg ők adnak rá pénzt. Itt már szóbe jöhetnek komolyabb autók is, de az attól függ, mennyit mentek, hol és hogy használjátok. Átlagos használat és futásteljesítmény mellett szintén a fent említet autókat ajánlom, csak az újabb verziókat. Ez jó kompromisszum a szülöknek és neked is, tanulni.

Én ezeket javaslom, tapasztalatból.

2014. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lexus IS 220D
2014. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alfát ne vegyél, mert sokat kell rá költeni. A Vw-re sokan esküsznek, de csak a marketing emeli a többi autó fölé. Én valami japánt vennék. Honda, vagy Mazda.
2014. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!