Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám szétszedni a...

Szesze 1 kérdése:

Hogyan tudnám szétszedni a Romet kadet főtengelyét?

Figyelt kérdés
Felujítás alatt áll a gép! de a főtengely hajtókarja oldalirányba mozog,kotyog ezt szeretném megszüntetni a bronzpersely cseréjével, roszabb esetben hajtókarcserével. Ezért kellene szétszedni.

2014. jan. 4. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajtolással van összerakva, nem fogod tudni szétszedni. Szét kell préselni. Ha szét is jön, nem tudod összerakni.


Valahol nekem van egy főtengelyem hozzá. Úgy emlékszem jó.

2014. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Szerencsére én megúsztam idáig a Rometet, meg már elég öreg vagyok hogy ne is akarjak, de: a Romet főtengelye felül tűgörgős? Mert akkor ott kell hézagolni, alul az oldalirányú mozgás kevésbé számít.


Mondjuk a Pannonia felül siklócsapágyas, de egyik öreg ismerősöm szerint ott sem az oldalirányba nulla elmozdulás a lényeges, hanem hogy maga a főtengely-hajtórúd közötti csapágy ne kotyogjon, sugárirányban ne legyen túl nagy hézag.

2014. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Alul tűgörgős mindegyik, oldal irányú kottyanás pedig normál, sőt megszüntetni sem lehet, ill. szabad, mivel a hajtókar üzemi helyzetét ,a dugattyú fogja meghatározni.
2014. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 5. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!