Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet rajta valamit allitani?

Lehet rajta valamit allitani?

Figyelt kérdés

Van egy 2107-es tuningmentes Ladam sportkipufogoval, 1500ccm, 4 sebesseges valtoval, es megeszi a 12 litert! Most ha elviszem egy szerelohoz, tud valamit kezdeni a fogyasztassal, allitani a karbin, hogy kevesebbet zabaljon, vagy teljesen felesleges elvinnem?


Elore is Koszonom az ERTELMES valaszokat!



2013. dec. 25. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, az általad leírt dolgok - pl karburátor beállítás , de egy gyújtásbeállítás is segíthet fogyasztás csökkentésében. Persze nem tudom milyen körülmények között használod az autód, a 12L adott körülmények között akár reális lehet.
2013. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet állítani rajta, mivel a 2107-esek Ózon karburátora örvendetesen sokféleképpen állítható. Például ha sikerül rendesen (nem "körülbelülre" meg "jaó sportosra") belőni az alapjáratot és megbízhatóan működésre bírni a takarékelektronikát, az sokat jelenthet. De nem biztos, hogy tényleg fog hozni a konyhára az állítgatás. A Ladák túlzott fogyasztásában gyakran ludas a teljesen elállított karburátor, de ha más ok van a háttérben, a csavarok tekergetése és a fúvókák véget nem érő cserélgetése nem ér semmit. Ha például tiszta mocsok az alapjárati rendszer valamennyi járata, esetleg mindenütt falsot kap a karbi a sok szerelés miatt elnyomorgatott felületek mellett, azon a beállítás önmagában nem segít. Vagyis segítenie kellene, mert elméletileg ezek is hozzátartoznak, de a legtöbb szerelő csak a csavarokat hajlandó tekergetni. Ha pedig a motorban van a hiba (kopás miatt lecsökkent kompresszió, rosszul tömítő szelepek, teljesen elállított, elállítódott alapelőgyújtás, rossz előgyújtás-szabályzási karakterisztika, láncnyúlás miatt késő vezérműtengely), azon a karbi állítgatása nem fog segíteni.
2013. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Sajnalatos modon, ez a Lada olyan ember kezebol jutott hozzam, aki egyaltalan nem becsulte meg, sot, ez a Lada szerintem olyanokat kapott.


Igazabol, a motor nem csorog-csattog megfogom nezetni azert mindenkepp. Bar az nem tudom mire utalhat,hogy mikozbe megyek olyan hangot szoktam hallani mint hogyha folyamatosan huznek magam utan egy lancot, es ez a motorhazteto felol jon,de hogy honnan, nem tudom. Alapjaraton sosem adja, csak mikozbe ''szaguldozom'' a zsigulival.

2013. dec. 25. 21:29
 4/9 szántóvető ***** válasza:
milyen gyújtás van benne?az elektronikussal 1,5-2 liter fogyasztáscsökkenés is elérhető,a beállítások mellett érdemes kicserélni.vezérműláncot cseréltél már?az is csöröghet.
2013. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szántóvető ***** válasza:
valamit mindig lehet állítani rajta természetesen.sőt egyenesen kötelező :)
2013. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem a 2106-oson van 07-es karburator, 7,5-8 liter a fogyasztasa, de nekem 5-ös váltó van, es igy 130-140km/h a végsebessege, de ez a fogyasztas 110-120 km/h-ig érvényes
2013. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

egy karbi csere ami kevesebbet fogyaszt, mennyibe lehet?



Mert en azt szeretnem, hogy kevesebbet fogyasszon, viszont az ereje tulsagosan ne csokkenjen. Egy normalis, szep beallitast szeretnek.

2013. dec. 28. 20:06
 8/9 anonim ***** válasza:
nem kell kicserélni, nekem is a régit állitották csak be
2013. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kell egy Jó szelephézag állítás, Gyújtás, és egy karbi beállítás. lazán ehet egy lada 7 liter alatt, nekem egy 1.3-as kocka van 6fél 7 literből járok vele, De a fogyasztás függ az ember lábától is :D
2014. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!