Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől indulhat nehezen hidegben?

Mitől indulhat nehezen hidegben?

Figyelt kérdés
5°C alatti hőmérsékletben a négyütemű benzinmotor nehezen indul. Melegen pöcc-röff. Minden lehetséges hiba érdekel! Köszönöm.

2013. dec. 23. 18:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
légtömegmérő
2013. dec. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#6

hidegindításnál/hidegüzemnél a lamdba-szondának nincs értékelhető jele, így az semmit nem befolyásol

2013. dec. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ismét. A légtömegmérő a beszívott levegő mennyiségéhez igazítja a befecskendezendő üa. mennyisgét. Ennek inkább az alapjárathoz van köze. Én inkább az üzemanyagellátás miatt aggódom, mert indítás előtt gázadással gyönyörűen, dalolva beröffen. Gáz nélkül viszont van, hogy másodpercekig teker.

Érdekesség: Mindezt csak +5°C alatt produkálja. Ez fölött mintha semmi baja nem lenne.

2013. dec. 26. 19:28
 14/17 anonim ***** válasza:

Légtömegmérő mindig befolyásolja a befecskendezést, nem csak alapjáraton, ezért bolondul meg az autó ha a lambdaszonda vagy a légtömegmérő beszarik, mert nem tud mit kezdeni az olyan adatokkal amik nem fedik egymást.

Alapjáratot elsősorban az alapjárati motor szabályozza.


Lehet ráférne egy injektor tisztítás, de én az EGR szelepre is ránéznék.

2013. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Az EGR szelep valószínűleg jó, mert az autónak semmi baja nincsen. Nem lomha, könnyen pörög, ugyanúgy viselkedik, mint régebben.


Az injektor tisztítására már én is gondoltam. Bár feltételezem, hogy ha el van koszolódva, akkor az elektronika nagyobb mennyiséget küld a motorba, tehát a fogyasztás megnő. Esetleg rosszul tudom? (Fogyasztást egyenlőre nem néztem)

2013. dec. 27. 00:04
 16/17 anonim ***** válasza:
Hidegindításkor több anyagot spriccel be a vezérlés mint padlógázon, illetve többet próbál. De valószínűleg, ha nem ég a diaglámpa, akkor nem elektromos hiba, hanem valamilyen nem érzékelhető mechanikai hiba miatt indul nehezen, például a koszos injektor, öreg gyertyák, stb... AC pumpa is lehet talán, de szerintem a rendszer figyeli az üzemanyagnyomást, és rinyálna ha alacsony lenne.
2013. dec. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Miután beindul a motor, minden led elalszik. A fogyasztásra azért tértem ki, mert elvileg csak akkor tudja tartani például az alapjáratot (ami egyenletes), ha a retkes injektorokba több benzint küld. Hiszen a koszos injektorok kevesebb anyagot képesek átengedni. Ezért indulhat nehezen. Nem tudom, hogy jóra gondolok-e, de remélem. Hiszen gázadásra könnyedén indul.
2013. dec. 27. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!