Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy opel corsam van es egy...

Egy opel corsam van es egy ideje nem jarok vele, most jutott eszembe hogy fagyalot iden meg nem toltottem bele, es miota bealt a fagy nem inditottam be. Nem lehet problema ebbol? Ha csak most toltok bele mikor mar par napja minuszok vannak?

Figyelt kérdés

2013. dec. 17. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát tölts bele. De annyira durva mínuszok még nem voltak. A sima benne lévő cuccok is kibírnak mínusz egynéhány fokot simán.
2013. dec. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A víz fagyosodhat és a jég bizony -4-5 C° környékén már komoly gondokat okozhat, bár a motortér viszonylag szigetel, tehát ott talán csak 0 C° környéki hőmérséklet lehettt. Károsodni valószínűleg nem károsodott, ha egy helyben állt, de én azért minél hamarabb töltenék bele, még ha nem is tervezed használni. Egyrészt, mert állva is szétnyomhatja a jég a tömítéseket, másrészt mert vészhelyzetben (kórházba kell menni, köröz a rendőrség, anyós látogat meg titeket) a télen nem használt autót bizony néha még is használja az ember.
2013. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell minden évben lecserélni a fagyállót, egyszer feltöltöd töménnyel és jó az évekig.
2013. dec. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ha jol emlekszem tavaly egy az egybe toltottem bele, Holnap toltok bele, csak most jutott eszembe es feltem nehogy gond legyen
2013. dec. 17. 00:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tavaly töltöttél bele, akkor ha jók a tömítések idén már nem tudsz beletölteni, ez nem olyan dolog mint az ablakmosó, hogy utána kellene töltögetni. Nyugodt lehetsz, ha tömény fagyálló volt benne tavaly, és nem nyúlt hozzá senki, akkor bőven jó az. Másik fajtával ne keverd.
2013. dec. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj be vele az első benzinkútra, és kérd, hogy nézzék meg a fagyállód dermedéspontját. A kutas majd kijön egy kis kézi kütyüvel (úgy néz ki mint egy cigarettatöltő), mintát vesz a fagyállódból (ki kell majd nyitnod a motorháztetőt), és egy percen belül megmondja, hogy mínusz hány fokig bírja a lötyi. Ha ez -30 vagy kevesebb, akkor hozzá sem kell nyúlnod. Ha több, akkor nem árt valami jó töményet rátölteni, vagy lecserélni az egészet.
2013. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!