Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg 50km/h-s sebességkorlá...

Tényleg 50km/h-s sebességkorlátozásnál ha valaki 65km/h-val közlekedik, még nincs bírság?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 23:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
sok helyen csak a közig eljárás alá tartozó gyorshajtást mérik.
2013. dec. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Csak a helyszínen tud megbüntetni 65 alatt. Ha mégis kiküldenék (nem fogják, mert ők is tudják ezt), de ha mégis, ma is hivatkozhatsz ugyanúgy arra, hogy hozzátartozó vezetett, mint régen. De ez óra szerint már olyan 67 - 68 lesz. Autópályán ugyanez az érték 150, sokszor kipróbáltam véletlenül és direkt is elhúztam a mérőautó mellett sokszor, nem jött semmi.
2013. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, jól írja a 6-os. Ha jól tudom, annyi még a különbség, hogy 68 km/óra fölött vannak fixen meghatározva a büntetési tételek, az alatt, helyszíni bírságnál van mérlegelési jogköre a rendőrnek (mármint, hogy mennyire büntet). A traffipaxokat pár százalékos ráhagyással állítják be, ez 50-nél kb. 53 km/órát jelent, afölött viszont bármikor lehet büntetésre számítani.
2013. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

53 felett büntetés?

normális vagy te?

hányszor kaptál 53-54km/h-ás büntetést olyan helyen ahol 50 a megengedett?

3-4km/h túllépés bármikor lehetséges hiszen nem az órára van rátapasztva a szemed hanem az utat nézed,ezt a rendőrök is tudják.

a másik meg hogy ennyire azért nem pontosak az autók kilométerórái hogy 3-4km/h eltérésekkel már büntetni lehessen.

2013. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"53 felett büntetés?

normális vagy te?

hányszor kaptál 53-54km/h-ás

büntetést olyan helyen ahol 50 a

megengedett?"


törvény szerint lehet, de nem élnek vele. De egy km óra sem hiteles-van kivétel pl kamion- és a gyártó legalább 3-4 km/h-val túlkalibrálja az órát. Ez 130 km/h-nál már akár 10 km/h-t is jelent.


Másrészről a trafira is ráhagynak 3 km/h-t. Így 50 km/h-nál az órád szerint 60 km/h felett kell menned, hogy a trafi szerinti 53 km/h-ba ba beleess. Tehát nem lehet ebbe annyira könnyen beleesni.


Általában 63 km/h-tól szoktak mérni, ha bírságolnak is. Közel 70-et kell mutatnia az órának ehhez!! Aki beleesik 90%-ban nem figyelmetlen, szándékos

2013. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aki 68 felett megy meg is érdemli.
2013. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14-es: igen, normális vagyok. Nem azt mondtam, hogy büntetnek 54-nél, hanem hogy elvileg büntethetnének. Attól, hogy Te ezt nem tudod és szöveget értelmezni se tudsz, még így van.
2013. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

közig bírság a lényeg. 50-nél az 68-tól lép életbe. Azaz 30 papír.

Ennyi.

Az hogy alatta nem, egy dolog. Ha van elfogó csapat, akkor akár 58-ra is kaphatod a csekket.

2013. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!