Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkre fog menni így a kocsim?...

Tönkre fog menni így a kocsim? /bővebben lent/?

Figyelt kérdés

Helló mindenkinek

Van egy Suzuki Marutim és elég sok dolgot hoztam már vele xD

Pl sódert bútorokat 3 m fa gerendákat ma pl apránként elhoztam egy köbméter fát.Szerintetek ártok ezzel a motornak vagy a kocsinak??

És mi mehet tönkre benne ha tovább hordok ilyen dolgokat.

Ja amúgy csak ritkán hordok havonta 1-2 szer ilyen dolgokat.


2009. nov. 24. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nincs túlterhelve akkor semmi. De pl egy Subaru Imprenzával ha el akarsz vontatni egy lakókocsit, hiába van benne erő mégsem bírja a kuplung. Szal szerintem a kuplung mond majd fel.
2009. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs túlterhelve az autó akkkor elvileg nem lehet gond, hiszen úgy tervezték a hajtásláncot, hogy hosszú távon is gond nélkül bírja a megterhelést. Persze így jobban igénybeveszi a kuplungot, de nem olyan vészes, mint pl. ha egy dugóban araszolgatsz lakókocsival, ami azért előfordul időnként autópályán.
2009. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a kormány alá van tekerve és úgy nyomod neki nagy teherrel, akkor kinyírhatod a féltengelyt is.
2009. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, ha nagyon meg van rakva akkor ne erőltesd a motort alacsony fordulatszám-tartományban, mert csak szenved, hanem inkább jobban húzasd ki (na nem 5000-re gondolok, de úgy 3-ig jó lenne...)
2009. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem pakolod túl akkor nem, egyébként előbb ártasz vele a futóműnek ha túlrakodod ráadásul nem óvatosan vezeted hanem odavágod minden kátyuba.


Amúgy ha ennyi mindent hordasz vele szerintem egyszerübb lenne egy vonóhorog meg egy utánfutó, ha még nem lenne.



Ha túlterheled akkor a futóműnek és a kuplungnak árthatsz, másnak nem nagyon..

2009. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

namnost ez az "ártás" a kuplungnál úgy néz ki hogy mondjuk ha rendszeresen hordasz vele vagy vontatssz vele akkor nem 80 ezer km ig fogja birni a kuplungod hanem csak 70 ezer - ig.


Csak irtam egy egy számot...

2009. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
futómű-alkatrészek fognak szépen sorjában elpusztulni
2009. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha ennyi mindent hordasz vele szerintem egyszerübb lenne egy vonóhorog meg egy utánfutó, ha még nem lenne.

"

Az nincs sajnos de nem hordok vele túl gyakran ilyen dolgokat.Írtam is hogy havonta 2-3 szoktam vagy még kevesebbszer és így nem érné meg rátetetni mert nem biztos hogy utána kihasználnám.

Meg még után futót is kölcsönözni vagy venni kellene és így már nekem nem érné meg :S

persze lehet hogy jobban járnék de ha úgy vesszük ugyan úgy rajta lesz a teher csak nem ártok annyira a felfüggesztéseknek.

Na majd meglátom hogy meddig bírja.

2009. dec. 1. 01:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!