Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autó szervízigényesebb:...

Melyik autó szervízigényesebb: BMW 320i (E36), Astra F vagy Golf III.? (azonos évjáratok kb)

Figyelt kérdés

Cégautó mellett, max évi 10000km-t teszek saját autóval és valami erősebb benzinest vennék, min 100-120LE körülit.

A fent soroltak közül melyik amit könnyebb ilyen hétvégi autóként fenntartani? (szervíz alkatrészre gondolok, az üzemanyag mennyisége itt már szinte mindegy)

Eddig 10éven keresztül mind ócska dízeleim voltak, elegem lett belőlük :)

Előre is köszi a válaszokat


2008. júl. 13. 18:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
93%

én bizti a bmw-t vagy a golfot választanám :D a golfhoz olcsóbbak az alkatrészek (mondjuk nekünk II-es van, de eddig olajcserén, meg a kopó alkatrészeken kívül semmihez sem kellett hozzányúlni), bmw-m még nem volt, de ha a golfot lecseréljuk csakis golfra vagy bömösre :D

opelekről inkább nem nyilatkoznék;)

2008. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

bömbit ne most szerelek eggyet ami 12 éves és a műszakira való felkészítéshez CSAK AZ ALKATRÉSZEK 180EZERBE kerülnek (csak kasztni) a motort a hawerom csinálta (egy másik szerelő) az 260 EZER vagy 270EZER pontosan nemtom +amennyiért vette és nem akartak érte 500EZRET sem adni se kereskedők sem ujsaghirdetésből 1.6 millioért vette megkimélt KLÍMÁS BŐRÜLLÉSES CENTRÁLZÁR ELEKTROMOS ABLAK EL. TÜKÖR ÁLL. MAG. ÜLLÉS 120 EZER KILOMÉTER JÓ NEM 320AS de BMW és sok-sok Bömbikét csináltam és MINDEL UGYANEZ A HELYZET JA ÉS 12 LITER KÖRÜL ESZNEK!!!


na a a golf:

hát nekunk golf-volt (az is 3-as) NEM SPORT AUTÓ de SOHA AZ ÉLETBEN NEM VOLT VELE BAJ CSAK OLAJ.LÉGSZŰRŐ CSERE MEG ILYENEK 6 ÉVIG VOLT ÉS NÓ PROBLEM OLCSÓ ALKATRÉSZ JÓ MINŐSÉG JÓ ÁR KÖNNYŰ ELÉRHETŐSÉG SZÉLES VÁLASZTÉK(MÁMINT HOGY SOK VAN ÉS IGY TUCC VÁLASZTANI 5 KÖZÜL HOGY MOST MELYIK BELSEJE SZÉP MEG MELYIKNEK JÓ A MOTRA MEG HÁNY KÖBCENTIS) EGYSZŐVAL10000000000% SZTEM CSAK VW-T SZABAD VENNI


ASTRA : CSAK RÖVIDEN

SZAR KASZTNI, DRÁGA ALKATRÉSZ, GYÖNGE, SOK VAN BELÖLE, (MINT A SZARBÓL) EGYSZOVAL ZERO AZ EGÉSZ NEHOGY VEGYÉL MERT ETTŐL AZ AUTOTOL INTEK MINDENKIT (mÁMINT az opeltől meg ilyenek)

2008. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

az elözö válaszoló vok: Ha ajálnatom akko mercedes-t vwegyél még a vw-nél is jobb mink 230-ast használtunk NÉMETORSZÁGBA JÁRTUNK VELE (kimentünk má megvette egy kinti hawer az eggyik autot targoncával rraktuk fel ezt a kis Mercit (a 230ast) a többit fel a kamionra (amelyeket a kinti hawer megvett a mi pénzünkből) ha bács megye itthon NEM IS ALUDTUNK CSAK ETTÜNK ITTUNK ÉS UJBÓL VIOOLT HOGY 4-5 NAPIG NEM ALUDTUNK ) na de az a lényeg hhogy a kis 23as mercike !!!500.0000 KILOMETER UTÁN!!!! "HALT MEG meg kimentünk OROSZORSZÁBA IS VELE és most is avval járok már 40 valahány ezer kilométeróta NEM volt olajcserélve és semmi hangja nincs (na ezt képzeld el több mint 500.000 kilométer van benne és nem csunya a hangja) kint a fönököm tanyájára is járunk vele most kb 10-15 posza HOMOK és 90 kmh-val megyünk tökénletes azzal játszunk évek óta hogy 1esben max GÁZON megyünk vele KILOMÉTEREKEN KERESZTÜL (ismétlem: ÉVEK ÓTA) És nincs baja


Én szinte a mai napig SEM "HISZEM" EL EZT PEDIG EZEKET MINK CSINÁLTUK-CSINÁLJUK ÉS MÉG MEGY lehet nem hiszitek el (én sse hinném el) de ez IGAZ!!!!!!!

2008. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy '94es Astra F 1.4SE van, alig van vele valami baj, esetleg a többi autósnak van vele baja, amikor megindul és aláz:D Ha jól hajtod akkor simán meg lehet vele lepni nagyobb autókat is, persze, ha kicsit átalakitod a kipufogót, mi ezt úgy tettük meg, hogy a hátsó dobból kivettük a terelőelemeket és mostmár hasit de nagyon.


A motort nem kell lebecsülni, azért mert 1.4-es, ez nem az a 60 lovas szörnyüség... 82 lóerő nem tünik soknak, de ehez a súlyhoz pont elég, hogy lehessen veled dinamikusan autózni.


A miénk egy törött astra, a hátulját nyomták meg, de mivel az előző tulaj egy nagyon jó szerelőnél rakatta rendbe, teljesen gyári állapotúra, így kb 6-7 éves korában egy teljes felújítást kapott, azóta sehol sem rohad meg rozsdál, egyben van az egész de nagyon, 150-160 as tempónál sem zörög a belseje, ami szerintem egy 14 éves autónál nagy dolog. A futóműve hangolása jó, egyszerre kényelmes és kemény, bár nem tudjuk, hogy mennyire eredeti a hangolása a nagy felújítást követően, de nem is érdekel, mert az a lényeg, hogy jó.



szerintem nézz körül azért a www.nepitelet.hu -n

2008. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocs ELIRTAM NEM 230-AS HANEM 240ES A MERCEDES!
2008. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

150-160 as tempónál sem zörög a belseje, ami szerintem egy 14 éves autónál nagy dolog


ja a ladánk ami 32 éves az SEM ZÖTRÖG!!! 14évesen még hasított!!

2008. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A astrás válasz írója vagyok.


A lada az egy keleti kocsi, az bírja a strapád, de az astra már a nyugati kapitalista világ terméke. Egy ismerősömnek 1.4-es seat leonja van, kb 5 éves, de 100 nál már zörög minden a belsejében, a futómű nyikorog. Szerintem ehez képest jó teljesítmény 14 évesen egy ilyen autótól ez.


ha neked, kedves ladás, elég a lada kényelme és szivesen elindulnál egy olyan autóval egy hosszú útra, ami mára lassan 40 éves alapra épül, akkor tedd azt.


am nekünk is van ladánk, egy '88as példány, de mára zörög meg minden baja van és annak is örülünk, ha képes a 130-ra, de mondjuk az egy tipikus munkakocsi.

2008. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na a Mercedeshez hozzászólok én is...Most is az van nekem, 123as, 240D motorral. SZART SEM ÉR!!!!! LÓSZART SE!!! NULLA! Át is basztak vele, sikertelen motorgenerál után mentem 4 év alatt vele összesen 27ezer km-t...leirom szavakban: huszonhétezere kilométert!!! az első 10ezer persze 70alatt... és lassan már nyáron se indul be. Én tudom mi a diesel, diesel Kadett s 23as Merci után a téli minusz 35-40fokban. Életem álma volt a 23as, de úgy megutáltam a lustaságát s azt a 9-10litres fogyasztását h látni se kivánom. Igaz mai napig is megy, hajtom de télen felkeltem éjjel 2x is h reggel mehessek vele...

nem untatlak tovább, mert én is csak kikelek a képemből...

Nagyon BMW fele hajlok, de nem tom mi lesz a vége. Németbe venném, nem itthonról. aki 4 év alatt megy 30ezret annak nem tudom mennyire számít h most 9litret dieselből vagy 11et benzinből...

azért köszi s várom a további válaszokat

2008. júl. 14. 23:27
 9/15 anonim ***** válasza:

én vok a ladás


csak RALLIRA HASZNÁLOM!!!! NEM KOMOLYRA CSAK A TANYAVILÁGBA MEGYEK VELE ÖSSZEVISSZA!!!

AMUGY Q7esem van!E!!

2008. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt F Astrám (1.4-es, 1992-es évjáratú) amit két évig hajtottam és amikor eladtam akkor volt benne 160000, ebből 30000-et én raktam bele és bizton állíthatom, hogy teljesen használható kis autó volt. Összesen annyit kellett ráköltenem amit minden az autójára valamit adó ember megtesz (olaj, olajszűrő, légszűrő, stb)semmi mást. Egyszóval nagyon szerettem. Most is Astrám van csak ez G. Ez is nagyon jó...
2008. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!