Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bátortalan vagyok és nem...

Bátortalan vagyok és nem cselekszem elég gyorsan, hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
16 órát vezettem eddig forgalomban, bátortalan vagyok, illetve nem cselekszem elég gyorsan (pl amikor szinte meg kell állni valami miatt és újra elindulni, csak akkor váltok egyesba ha már megállt az autó, nem pedig menet közbe és indulok ahogy tudok), illetve a szituációkat sem gondolom át elég gyorsan.
2009. nov. 24. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

hát 1esbe akkor kell váltani amikor már megállt a kocsi... ha még nem állt meg akkor esetleg bedobhatod 2esbe, és csúsztatott kuplunggal araszolhatsz. esetleg az segíthetne ha autós számítógépes játékokat játszanál.. pl GTA

vagy nemtudom:)...

2009. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg akkor kéne amikor már túl lassú ahhoz hogy 2esbe menjek vele,legalábbis oktató szerint=/Remélem hogy ügyesebb leszek mert nagyon szeretek vezetni.Az a baj túl ideges vagyok vezetés közbe,nem vagyok túl magabiztos.Nem tudom hogy mit tegyek.
2009. nov. 24. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Megszoksz vagy megszöksz.

Ha szeretsz vezetni, akkor majd csak elmúlik a lámpaláz,mert azért nem lenne egészséges úgy közlekedni, hogy izgulsz, félsz a megoldandó helyzetektől, főleg ha már nem lesz melletted oktató!

De azt ne feledd,hogy 10 óra rutin és 20 óra városi közlekedés alatt nem lehet megtanulni tökéletesen, dinamikusan vezetni, és ezt ne is várd el magadtól!!

Az autós iskola csak egy lépcső, sajnos nem tanítanak(nem is tudnának ennyi idő alatt) meg mindenre és a 30 óra nagyon kevés, és hát a vezetés veszélyes üzem!!

Ha meglesz a jogsi ne akarj, világ körüli útra menni, bele fogsz jönni, szépen lassan, de ne bízd el magad és másokat ne veszélyeztess :P

Vannak akik a jogsi megszerzése után nagy királynak érzik magukat, sok mindent bevállalnak és és még többet vesztenek!!

Úgyhogy légy türelmes!

2009. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség direkt kipróbáltam 10-el gurultam és be akartam tenni 1-be és alig vette be nagyon eröltetni kell.
2009. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Most lesz 3 éve hogy megszereztem a jogsit. Az első 1,5 év nehezen ment, a gyakorlati oktató anno nagyon jó volt, bár nem voltunk egy hullámhosszon, ezért adódtak problémák. Később megkaptam az első autóm, köze nem volt ahhoz amin tanultam :) Teljesen máshogy kellett vezetni, pluszban nem volt már ott az oktató hogy segítsen, sőt a családból senkinek nem volt jogsija. Nagyon féltem eleinte. De tudtam, ha nem győzöm le akkor mindig is ez lesz. Egyre többet vezettem. Na meg úgy nem adhattam fel, hogy magamnak kerestem össze napi 16 óra melóval a jogsi árát. Fogadd el a szitut, és ne görcsölj. Tudom hogy mondani könnyű,de menni fog.
2009. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel!! Gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás!! Aztán egyre magabiztosabb leszel.
2009. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg menni fog. Én 32 óra után vagyok, és mostmár majd vizsgázom, és általában megy, de az oktatóm hangsúlyozni szokta, hogy ezalatt a 30 óra alatt nem vezetni tanulsz meg, hanem vizsgázni. Azt mondják, hogy vizsga után kb 2-300km gyakorlás után már kellően magabiztos az ember.
2009. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell indulni, ahogy tudsz. Ha az oktatód azt mondja, hogy haladjál, akkor hülye. Inkább menj lassabban, vagy indulj el lassabban, minthogy balesetezz, vagy lefulladj. Órán nincs úticél, nem kell időre odaérni sehova, nem kell rohanni, "nem az a lényeg, hogy végig tudjál rohanni ezen az utcán százzal"!
2009. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!