Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tilos feketére fóliáztatni...

Ha tilos feketére fóliáztatni az első ablakokat, miért látok mégis annyi sötétuüveges kocsit?

Figyelt kérdés

Csak azt ne mondja senki, hogy mindegyik maffiózó...

A rendőrség miért nem állítja félre az összes ilyet, és kapartatja le az üvegről?



2013. dec. 11. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

Na vajon miért? Elárulom: mert senki sem szereti ha a sok csöves a képébe bámul, ennyi az egész.

a függönyt minek húzod be ha pucéron vagy a szobádban és pont ott van az ablak hogy az utcáról belátnak? na ugye... így már sikerült felfognod a dolog miértjét elméletileg.

Azért nem kapartatja le, mert nem teheti meg, nincs joga hozzá, ahhoz van csak joga, hogy elküldi szigorított vizsgára, az NKH-hoz.

Akkor van gáz, ha az NKh emberi állítja meg a kocsit. De akkor sem igazán, mivel magyarisztánban élünk, itt mindent el lehet intézni.

Amúgy első üvegeket is le lehet sötétíteni talűn valami 25% os szabályvan rá nemtom,, meg kel nézni...

2013. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
25% on átlátszó! Arról beszélek, amin zseblámpa világítj át! Az meglehet 60_70%!
2013. dec. 11. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek sok oka van... Mostanában jobban rámennek erre a szabálytalan fóliázás dologra... Szerintem attól is függ, hogy melyik település környékén van ez, vannak, ahol jobban kiszedik az ilyen autókat a forgalomból, vannak ahol nem annyira... Általánosságban lehet mondani, hogy műszakin már nem vagy csak komoly kenőpénzért mennek át a szabálytalanul átalakított autók (pl. nem gyári lámpák, szabálytalan fóliázás, spoilerek, stb). Van, hogy pont rendőrnek van ilyen szabálytalanul fóliázott autója, de összességében nem tanácsos szabálytalanra fóliáztatni (enyém is csak a szabályos mértékig van fóliázva, tehát hátsó ajtók üvegei + hátsó ablak + első szélvédőn felül egy csíkban, az első ajtókon a gyári enyhén zöld üveg van), mert megvan az esélye, hogy megállítanak és basztatnak, esetleg megbüntetnek, vagy NKH műszakira küldenek. Nem éri meg... Amúgy meg nekem utcán áll az autó, azért is fóliáztattam le annak idején, hogy a nap ne varázsolja kemencévé. Volt olyan autóm amit úgy vettem, hogy az első ajtók üvegein is fólia volt, nagyon zavaró volt sötétben, le is szedettem róla. Kb. 2-3 hónap egy évben, amikor annyira süt a nap, hogy hasznát vehetnéd, akkor is csak nappal, éjjel meg ismerjük már el, hogy rontja a látási viszonyokat pedig márkás fólia (én se szeretek sötétben tolatni, forgolászni a sötét üevegeimmel), de nem éjjelre találták ki. Szóval az miatt a 2-3 hónapnyi nappali vezetés miatt nem érdemes rákölteni meg azon cidrizni hogy mikor állit meg miatta a rendőr... El kell fogadni, jelenleg ez van... Ha meg olyan autókat látsz, akkor azokon se sokáig lesz, mert előbb utóbb megy műszakira, aztán ott leszedetik, vagy sokat költhet rá a tulaj hogy megkenjen valakit... Ne foglalkozz velük :)
2013. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok... Itt a szabály ami erre vonatkozik:


[link]

2013. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Biztos megvan az oka elhiheted, semmi sem történik ok nélkül.

én pl pszichopátiában szenvedek, papírom is van róla, emellett skizofrén elmezavarom is van, ez annyiban merül ki, hogy néha téveszméim vannak, ha rám néz egy ember, vagy átnéz a szomszéd kocsiból, hogy biztos engem figyel, vagy valami gondja van velem, ilyesmi.

Itt most nem kell rosszra gondolni, tudom én is, hogy ez baromság, de még is ez bennem van, és mikor kialakul egy ilyen helyzet, akkor feszülté válok, az pedig nem jó nekem sem, meg senkinek.

Jobb a békesség és a sötét ablak :)

A tudat megnyugtat, hogy nem látnak be, én kilátok, mindenki boldog.

Ez nem tréfa egyébként, ezek tények, papírom is van ezekről a betegségekről.

Pedig nincs gondom magammal, egy 95 kilós, 188 centis aprólegény vagyok :)

De valahogy az irritál a világon a legjobban ha valaki tovább bámul engem a kelleténél, ezért inkább én kifizetem a helyszíni bírságokat, de marad a fólia.

2013. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Vazze, és a skizofén pszihopaták jogsiját nem vonják be? Itt jártok közöttünk? Atya-gatya! =8-o
2013. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!