Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szakaszosan jön fel a kuplungp...

Szakaszosan jön fel a kuplungpedál. Egyszerűen javítható?

Figyelt kérdés
Használtautó vásárlás előtt állok, a kiszemelt példány mindenben megfelelne, ezt a kis hibát leszámítva. A kereskedő szerint valamihez szorul, be kell olajozni. Valóban csak ennyi a gond? Induláskor eléggé zavaró, nehezen érezni a fogáspontot.
2008. júl. 12. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Vszínűleg kuplungot kell cserélni, nem hinném hogy ez egy kis olajozással helyre jön. Én cseréltettem 2 éve 100 000 volt. De ezt márkája válogatja. Érdemes lenne egy hozzá értő emberrel megnézetni. Ha tényleg jó lenne minden más szempontból az autó, alkudni kell, legalább annyit, hogy ki jöjjön belőle a javítás.
2008. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és "nehezen érezni a fogáspontot" kuplung csúszását jelentheti. Tehát rossz.
2008. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kereskedőnek azt se hidd el, amit kérdez! :)

Vigyétek el egy bevizsgálásra, ott majd megmondják miket kell cserélni, és mennyibe kerül! De ebbe kevés kivétellel nem szoktak belemenni a kereskedők!

Vidd el egy autószerelő ismerősödet, azok ránézésre is megmondják hol mi a hiba! Legrosszabb esetben egyik műhelyből megkérsz egy szerelőt, és kifizeted az órabérét, még akkor is sokat spórolhatsz!

2008. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem egyből felajánlották, hogy elvihetem szerelőhöz, úgyhogy ezt hétfőn meg is teszem mindenképp!
2008. júl. 12. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a kuplung bowdenes, akkor előfordulhat, hogy csak a bowdent kell cserélni, mert kiszálasodott, megtört a külseje vagy szorul (jellemzően a SEAT-okon szokot a kuplungbowden vacakolni, pedig ugyanaddig kellene bírnia, mint a konszerntársain). Ha hidraulikus, akkor valami igen cifra hibája lehet...
2008. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki nincs vele semmi gond, egyszerűen szokatlan volt az előző autóhoz képest :-)
2008. júl. 17. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!