Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell egy autóban olajat...

Mikor kell egy autóban olajat cserélni?

Figyelt kérdés
Van e idő korlát vagy csak a futott km számít?

2013. dec. 7. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Időkorlátnak kell lennie, mivel semmi nem örök életű, de szerintem a km-t előbb eléred.
2013. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én évente lecserélem akkor is, ha nem értem el km - ben a csereperiódust.
2013. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dörmögő ***** válasza:
Előírás szerint évente cserélni kellene a futott kilométertől függetlenül. Ugyanis az égéstérből a dugattyú mellett olyan anyagok jutnak le az olajba amik elsavasítják azt, és képes megtámadni a fémeket a motorban, így a csapágyakban sokkal intenzívebb kopás indul el.
2013. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Benzinesben 10.000km-enként, de ha nem fekete még és nem fogyott le a nívója, akkor 15-20e-t is kibírhat, nem történik semmi.

Dieselben viszont minél gyakrabban, de maximum 10e-nként, mert könnyen lekormozódik az egész motor, beragadnak a dugattyúgyűrűk meg minden, azzal jobb nem játszadozni, mert megbosszulja.

2013. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Időben és km-ben amennyit a gyártó előír! (Természetesen megfelelő minőségű olajjal.)

Általában 1 év, vagy 15.000 km szokott lenni a csereperiódus.

Nekem dízel autóm van, a gyártói előírás 1 év, vagy 30.000km. De 15.000-nél le szoktam cserélni, amit kicsit több mint fél év alatt érek el.

2013. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általános ökölszabály, hogy legritkábban évente cserélni kell.


Km-re elsődlegesen irányadó, amit a gyártó ír, ettől el lehet térni, LEFELÉ!.


Én 10 ezrenként szoktam a Suzukinkban, Volvoban 15 ezrenként, ez utóbbi drágább, minőségibb olajat kap.


Extrém esetben cseréltem már 600 km után is, de az egyedi eset volt.

2013. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!