Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt veletek olyan eset hogy...

Kiro113 kérdése:

Volt veletek olyan eset hogy motorozás közben bele ment a pólótokba egy darázs?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem akkor hogy védekeztek ellene?
2013. dec. 6. 19:34
1 2
 1/11 Spongya Bob Kocka ***** válasza:
Velem biciklizés során adódott ilyen 2x is. Nem darázs volt, de elég csípős bogarak vtak, amiknek a csípése nagy volt.
2013. dec. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezért öltözök be mindig jó alaposan ha motorral megyek.

Nekem egy darázscsípés a megfelelő helyen aztán hívhatom is a mentőket...

De mondjuk bicajozás közben verebet szedtem már le mellkassal. A csőre még a bőrt is lekapta pólón keresztül...

2013. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nyáron nagy melegben szoktam pólóban tolni,engem nem izgat mert nem félek tőlük és nem is bántanak(régebben állandóan hazamentem nyitott ablak nyáron ,szóval éjszakából hazamentem reggel lefeküdtem aludni és állandóan arra keltem hogy a fejemet csípik,amióta lexarom őket azóta ilyen nem is volt és ha jön is egy akkor elvagyok vele :)

Én még annyit hozzáteszek hogy azért ilyenkor könyökvédőt felveszem meg a kesztyűt mert ha borulás van akkor a könyököddel a kezeddel és a térdeddel tompítasz :)

Amúgy a póló alá nehezen tud beszállni a darázs mert a menetszél tovább repíti :)

2013. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én földúton motoroztam rövid nadrágban és pólóban. Egyszer egy ilyen rohadt nagy kan darázs felcsapódott a térdemre és rögtön meg is csípett, úgy kellett kézzel lelökni.

Nagyon fájt, ennyire még nem csípett meg darázs előtte. Nagyon bedagadt az egész, mentem is haza rögtön. Gondoltam másnapra elmúlik, hát nem múlt el. Vizenyős lett az egész és mégjobban bedagadt. 3 napig jártam így dolgozni, majd elmentem orvoshoz vele, mert már alig bírtam járni.

Kaptam valami marha erős gyógyszert meg krémeket, majd közölte: ha nem múlik, jön a tetanusz! A doki szerint rászálhatott előttem valami döglött állatra és ezért lett 2x akkora a lábam mint szokott. Végül nem kellett tetanusz.

Belegondolni is rossz hogy mi lett volna, ha berepül a nadrág szárába és megcsípi a koronaékszereket.

2013. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Velem nem volt még ilyen! De sokféle darázs van,viszont szinte az összes fajuk dög evő így sok bacit hordoz magába,van amelyiknek a harapása veszélyesebb mint a fullánkja,sajna ők is a szájukon izé az ő esetükben a rágószervükön keresztül esznek és így igen sok bacilust,fertőzést hordoznak ami nagyobb veszélyt rejthet magába hosszútávon mit a darázs fullánkjában lévő méreg ami allergiás reakciót okoz!

Jó tanács mindig legyen nálatok kalcium por,tabletta,pezsgő tabletta stb formába mert ha allergiások vagytok a darázs/méh csípésre a kalcium segít rajta a legtöbb esetben.Igaz a bakteriális fertősre ami csak később fordulhat elő ara nem jó !

2013. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyáron pólóban robogóztam és egy betalált a nyakamnál lévő nyílásba. Menet közben felemeltem a pólót, mondom majd kimegy. Pont az utcánkban történt, már mentem a garázskapuhoz, állok le amikor hallom, hogy ott zümmög. Lekaptam a bukót, pólót és akkor repült ki. Nem tudom, hogy megcsípett-e vagy sem, mert volt egy piros folt, de elég kicsi, inkább a becsapódás nyoma lehetett.
2013. dec. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem a félig felhajtott buko ba repült be 60 as temponál XD szerencsére kiment
2013. dec. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én több bogarat kóstoltam meg felnyitott bukónál,mint amennyi nekem jött :) (kellett menet közben a benzintyúkokhoz beszélgetni :)
2013. dec. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem kábé két éve a combomba szúrt egy, mikor az utcában mentem karbibeállítgatások és légszűrőpróbálgatások közepette próbaköröket a robimmal. Bermudagatyában, láttam is hogy jön, de olyan hirtelen történt, hogy nem tudtam reagálni sem. Viszont visszafelé széttárt combokkal gurultam, hogy hűsítse a menetszél :D

(Mázli, hogy nem sikerült "feljebb" evickélnie ^^)

2013. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Darázs nem, viszont méhecske igen.


Nyár volt szintén és a nyakamhoz repült ahol azonnal megcsípett. Csak annyit vettem észre mikor mentem, hogy rohadtul fáj, ég és megálltam. Nem szakadt ki a fullánkja és még itt fityegett. Kiszedtem aztán mentem tovább. De eléggé égett :)

2013. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!