Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen 2-3 sávos körfogalmak...

Az ilyen 2-3 sávos körfogalmakban sokszor Ti is csak néztek, hogy most hirtelen mi is van?

Figyelt kérdés
Pl. ami Győrben is van.
2013. nov. 30. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én se szeretem őket. Nem tudom miért nem lehet egyszerűen csak széles, mint pl. amik az 5-ös, meg 6-os utakon is vannak.
2013. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vagy pl. a szegedi is: [link]


..az érdekessége az, hogy ha a lámpák működnek, akkor nem körforgalom, hanem "körgeometriás csomópont"! -így kihajtáskor nem kötelező az irányjelző! Ha nem működnek a jelzőzámpák, akkor a körforgalom szabályai a mérvadók!

És ezt a közlekedési rendőr/szakértő magyarázta el!

2013. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem az is hulye volt aki ezeket megengedte ,

szabályosan félelmem van ,amikor nem egyedül vagyok bent,

2013. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

en csak nagyabol tom h melyikbe aljak, mivel a tabla alapjan nm tom h merre menjek, csak kb h most "balra" mennek.

meg mindig utalom...

tartsam iven, nezzem h piros v zold meg nezzem a tukrot amin nm jol latok a koriv vegett es ugy soroljak att...

mikor tanultam nm volt...

amugy gond nm volt meg. :)

2013. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"amugy gond nm volt meg."


Nekünk viszont volt, az olvasással, megértéssel! :-)

2013. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ami Győrben például az Árkádnál van, az nem körforgalom, hanem úgy hívják, hogy körgeometriájú csomópont :) Sávváltás nélkül nem tudsz benne körözgetni, és lényeges, hogy előre tudd (figyeld a táblákat), hogy merre is akarsz menni, és jól sorolj be. Persze ez nem egyszerű, amikor ezt látod.

[link]

2013. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A turbó körforgalomnál,a jobb szélső forgalmi sávba kell sorolni,ha jobbra akarsz kanyarodni,a középsőbe,ha egyenesen akarsz továbbhaladni,és a legbelsőbe,ha balra akarsz fordulni.Ez ennyire egyszerű.
2013. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:

A szegedi az nagyon király lett. Nekem tetszik.


Amúgy nem lenne gond ezekkel a kõrforgalmakkal, ha egységesen használnánk. Csak mindenki megy õssze-vissza ész nélkül.

2013. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Körforgalomnál hogy lehet "balra fordulni"? Mert ott az egyenes haladás a köríven tartózkodást jelenti, vagyis folyamatos balkanyart. Balra csak úgy tudsz fordulni, ha bekanyarodsz a körforgalom közepén lévő "virágoskertbe".

Mondjuk még nem jártam a Rókus csomópontban (amit #2-es linkelt), de tuti megzavarodnék egy ilyenben. Pedig nem tartom magam rossz sofőrnek. Aztán persze lehet, hogy mikor behajtok, akkor már tök egyértelmű hogy mikor melyik sávba kell átsorolni...

2013. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szegedinél LED-sor segít a sávtartásban, -bár van, hogy rakoncátlankodik a működése.

A lényeg, hogy előtte -még az egyenesben- jól sorolj be!

http://www.youtube.com/watch?v=QqBho0JGJsA

2013. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!