Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha brezee 125 quad miért...

Gyémántkutya kérdése:

Yamaha brezee 125 quad miért füstöl?

Figyelt kérdés
hozzájutottam olcsón egy quadhoz,viszont nagyon füstöl, a váltóból elfogy az olaj mivel az égéstérbe kerül,a kérdésem az hol megy át az olaj? én a főtengelyszimeringre gondolok mint hibalehetőségre,vagy az olajlehúzó gyűrű esetleg.... amúgy a quad léghűtéses! mi a véleményetek?
2013. nov. 28. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom kék színü a füst amit okád..Nem hinném hogy gyűrű.Esetleg nem hallasz kerepelő hangot?Vagy valami más neszt?Amúgy lehet szelepszár szimering is.Aminek cseréje egyszerű,viszont valószínű hogy szelepeket is be kell csiszolni ha átenged.Plussz szelephézagot mérni ha szükséges állítani.

Első körben ezt kellene ellenőrizni.Vagy valamelyik szimering elengedett.Viszont akkor már lehet hogy csapágy is.Akkor meg már lehet hogy a hajtókar is lóg.Ha ez így van hallanod kell ilyen csettegő hangot.

2013. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen kek szinu a fust,ciripelo hangot ad,valoszinu hogy a gyuruk ciripelnek,a hajtokar szerintem jo nem hallatszik zaj onnan.
2013. nov. 30. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát első körben..

Hengerfej le,vezérműláncot nézd meg hogy elég feszes e.Tehát a fenti fogaskeréken egy ici picit sem szabad megmozdulnia ha megemeled.Ez irányítja a szelepeket tulajdonképp,tehát ha lóg akkor a szelepek ütni fognak amitől haza vágja a dugót,a hengert is akár és persze mindent.

Vezérműlánc ellenőrzés,szelepszár szimering csere,és szelepek becsiszolása illetve szelephézag állítás.Ha esedékes és cserések ezek az alkatrészek olyan 40ezertől felfele lesz a javításuk.Gyűrű ill. a dugó nem szokott ciripelő hangot kiadni.Az törik,nyúlik,meg megtapad,és szépen keresztbe fordul a hengerbe.Vagy megreped.

2013. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ertem,kozbe megtudtam vagyis kihuztam a volt gazdátol a baj okát,szoval a nagyeszu gyerek nem nezte az olaj szintet,es azt mondja olaj se volt benne,es egyszer csak fura hangot adott a quad,es ette az olajat,szoval jo szet kurta a belsejet mert olaj nelkul ment vele.........
2013. dec. 1. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor biztosra vehető az alábbi alkatrészek cseréje:

Vezérműlánc

szelepszárszimering/szelep

vezérműtengely

A dugó/gyűrű+henger kérdéses.

Főtengely/csapágy/szimering/hajtókar/tűgörgők

Valószínű hogy a dugó is meg van égve az olaj hiánya miatt így lehet hogy az is cserés,így akkor dúgó+gyűrű+henger furatás.

Ezeket amiket felsoromtam alkatrészek árából simán lehet már venni egy másik motort.

2013. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!