Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán elakadáskor mi a...

Spongya Bob Kocka kérdése:

Autópályán elakadáskor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma 70 km/h-nál kiugrott az ablak törlő többször is, ezért meg kellett állnom a leálló sávon. Az utolsó ilyen alkalommal addig szerencsétlenkedtem, hogy lemerült az akkumulátor, egyedül vtam ezért elhagytam a gépjárművemet. Kitettem az elakadás jelző 3 szöget, majd elmentem telefonálni, de a megoldás végül is csak az lett, hogy üresbe megtoltam és szerencse lett akkora lendület, hogy mikor ráugrottam a kuplungra, beindult. Miután elindultam vészjelzővel vissza mentem, igyekeztem tartani a minimális sebességet és legközelebbi kihajtónál elhagytam az autópályát. Persze a vészjelzőt végig villogtattam, hogy nehogy egy idióta 160-nal ,,megtoljon". De nem vagyok benne biztos, hogy jól jártam el. Mit kellett vna még tenni? Sajna nem rég óta van jogsim.

2013. nov. 25. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ha műszaki problémád van és nem olyan ahol TILOS továbbmenni (pl fékgond) akkor ha más nincs, villogva lehet haladni, de inkább leállósávban mennék így. Elvileg tilos, de legalább nem szállnak beléd....


de mikor mentél, mi volt a gond? csak simán nem ment az ablaktörlő? akkor lehet haladni, annyival amennyivel még látsz. de ha nagyon esik akkor tényleg leállósáv.

2013. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szakadt az eső, semmit nem lehetett látni. Ment az csak 50 km/h felett kilökte baloldalra a menetszél.
2013. nov. 25. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
szereny velemenyem szerint az adott helyzetben a legjobb megoldast valasztottad.
2013. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány órán át javítottál, hogy lemerült az akksi?


"Miután elindultam vészjelzővel vissza mentem,"


Képes voltál visszatolatni az elakadásjelző háromszögért? Nem szóltak, hogy autópályán tilos tolatni?


Én az első javítás után csorogtam volna szépen 50-nel elakadásjelzővel a leálló sávon az első kijáratig/parkolóig.

2013. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Látom értelmezési problémáid vannak. Az elakadásjelzőért gyalog mentem vissza. Leálló sávon legjobb tudomásom szerint tartósan nem szabad haladni csak akkor szabad ott leállni és ismétlem LEÁLLNI, ha a gépjárműnél műszaki probléma merül fel. Ez elhárult ezért a minimálisan megengedett sebességgel azaz a 60 km/val visszamentem a forgalomba és a legközelebbi kihajtónál lementem a pályáról.
2013. nov. 26. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!