Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi adhatja ezt a csikorgó...

Mi adhatja ezt a csikorgó hangot az autóban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Suzuki WagonR+ 1.0 3 hengeres motorral. A vezérlése szíjas. Mostanában arra lettem figyelmes, hogy hidegen valami ilyen halk ciripelő hangot ad. De csak amikor a motor erőt fejt ki. Először valamire a váltó körül gyanakodtam, de garázsból való kiálláskor gáz adáskor is hallható amikor ugyea váltó szinte áll.

Gyanakszok még a generátor szíjra, csak azt nem értem, hogy miért csak akkor hallható mikor erőt fejt ki a motor. HA ilyenkor hidegen minden világítást rákapcsolok nem erősödik fel a hang pedig az leterheli a generátort rendesen. Ha üresben adok egy gázfröccsöt az pillanatra lehet csak hallani. De pl ha 2be megyek 10el és elkezdek gyorsítani akkor folyamatosan még kis gáznál is. Nemtudom mi lehet. Valami ötlet?

Amikor bemelegszik a szerkezet elhallgat ez a hang.


2013. nov. 13. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább valamelyik csapágy lesz. Meg kell nézni a vezérműszíj környékét első sorban. Kormány, szervós e? Szervoszivattyú. ABS szivattyú. Légkondi? Nem vezérlés lesz, mert ha az lenne, már nem lenne hengerfej a blokkon...
2013. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia. Szervós, de elektromos szervó ugyhogy az kilőve. A szíjak felől hallani, bár ott van az ABS egysége is. Légkondi nincs.


Az ABS szivattyú nem elektronikusan működik? Az nem a motorról függne. Esetleg a vezérműszíj feszítő?

2013. nov. 13. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!