Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudhatnám meg, mikor...

Hogyan tudhatnám meg, mikor volt /volt-e egyáltalán/ vezérműszíj-csere a gépkocsiban?

Figyelt kérdés
Vettem egy kocsit 88 ezer km-rel. Semmi utalást nem találok arra nézve, hogy volt-e már a motornak vezérműszíj cseréje. Kocsikhoz, motorokhoz értők válaszát várom.

2013. nov. 7. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 88-rel vetted, és valós a km, le tudod informálni, akkor nem kell cserélni a vezérlést. Ha nem tudod leinformálni, akkor pedig nincs miről beszélni, le kell cserélni, mert valószínűleg nem 88-van benne, hanem 188. :)


Nem nagyon lehet megállapítani egyébként. Tapasztalt szerelő a szíj állapotát meg tudja tippelni, de a belső anyag elfáradást ő sem látja. Egy szó mint száz, használt kocsinál "kötelező" a vezérlés csere.

2013. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy valós kilométer van benne. Sajnos az eladó már elérhetetlen. Igazad van: lecseréltetem és legalább nyugodt leszek. Köszönöm a válaszodat.
2013. nov. 7. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze autó márkától függően a vezérlés csere ára (ami általában vízpumpa cserével is jár) 30-40.000 től (pl. Ford), egész 80-100.000ig (pl.: Renault) terjedhet.
2013. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azon az 5-10.000 forintos szíjon ne spórolj!Mondjuk ilyenkor vízpumpát és vezérműszíj feszítőt is szoktak cserélni én is egybe cseréltem le a biztonság kedvéért!És azért ne légy biztos hogy 88 ezer km van az autóba,mert lehet 188.000 sőt 288.000 km is úgy hogy észre se veszed!Tudod egy váltógombot egy pedálkészletet meg üléshuzatokat fillérekért meglehet venni a műszerfalápoló se drága egy motormosás/ autómosás és máris úgy néz ki mint egy új keveset futott autó!De a lényeg ne ezen spórolj mert ha útközbe elszakad a szíj akkor szétveri a dugó a szelepeket megsérülhet a hengerfej a dugattyú/gyűrűk ami több 100.000 forintos kiadást jelent vagy kuka!
2013. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan!


És ha "csak" 100.000-es kárt okoz a szakadás, akkor szerencséd van.

2013. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
..az esetleges kar anyagkoltsege is boven tobb 100eFt-tol ,kozelebb a 400e-hez . Baratom pdtdi passatjan elszakadt a szij, mind a 8 szelep,mind a 4 dugattyu , 1 hajtorud , hengerfej sikolas - 388e-ben allt meg a felujitas
2013. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!