Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 sebességes simson stár...

4 sebességes simson stár blokk van?

Figyelt kérdés
Én ma mentem egy 4 sebbis stárral nem hittem el! elvileg nem lehet belerakni a 4.iket vagycsak rosszúl tudtam?

2013. nov. 7. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Négysebességes Star gyárilag nem volt. Az SR4 gyári négysebességes változatai az SR4-3 Sperber és az SR4-4 Habicht voltak. Lehet, hogy ilyenhez volt szerencséd, bár itthon mindkettő ritka. Egyébként ha nagyon kell, biztos lehet építeni 4. fokozatot a Star blokkjába is, de mivel egészen más a váltó, mint az S51-eseké, ezért jóval nagyobb munka, mint az M531 blokkot átépíteni 4-esre - nem is nagyon szoktak ilyennel foglalkozni.
2013. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát nem tudom de 4 sebességes volt az 100%
2013. nov. 7. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:
A Star blokkban csak úgy belarakni a 4 sebességes Sperber/Habicht váltót nem lehet. Maga a blokköntvény egyezik,de bizonyos részein a kimunkálása más. A 4 sebességesben alul pl van 3 csapolás ott ahol a 3 sebességesen csak egy sima alu tuskó van, valamint a léptető villa tengelye sem ott van ahol a 3 sebességesnek. A váltószerkezet sem egyezik, így nem lehet úgy megoldani mint az S51 nél hogy beraksz egy plusz fogaskerék párt és kész. Másabbak a váltó tengelyek, fogaskerekek. Egyedül ami azonos az ez egyes fokozat fogaskerekeinek áttétele és fogazása. Nekem van egy 4 sebességes blokkom, én is azt hittem az elején hogy majd az alapján itthon majd csinálok négyes váltókat de nem megy az csak úgy.
2015. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!