Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hallottatok már üzemanyag-fogy...

Hallottatok már üzemanyag-fogyasztás csökkentő mágnesről?

Figyelt kérdés

Elég hihetetlennek tűnő adatokkal reklámozzák, ezért kételkedek a mágnes hatékonyságát illetően.

Van ilyen és tényleg ilyen "csodaszer" lenne?


2009. nov. 13. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Hogyne, pontosabban olvastam. A figyelmemet ráadásul az a tény sem kerülte el, hogy ÁLLÍTANAK a gázkészüléken, mielőtt átadják és még mérik is hozzá a károsanyag-kibocsátást. Magyarán beállítják a készüléket, de a mágnesre fogják, a palimadár meg fizet. Persze, ha érdekelne a dolog, megmondanám, hogy amennyiben a dupláját visszafizeti /egy ügyvéd/közjegyző előtt írt szerződésben rögzítve/ , ha a fogyasztás nem csökken pusztán a mágnes hatására (a készüléken való állítás nélkül), akkor esetleg kipróbálom.

De kipróbálni sem egyszerű, mivel azonos , de legalábbis összehasonlítható adatokat eredményező körülményeket létrehozni nem könnyű (külső/belső hőfok, fűtővíz hőfoka hidegen/melegen, kémény hideg/meleg /huzat mértéke/ , stb. , ezek mind beleszólnak a hatásfokba) .

2009. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Kéménytől tekints el, gázkészülékre vonatkozik, belefeledkezvén az autó-motor témában levésbe (ahhoz is próbálnak ilyet eladni). Járgánnyal könnyebb(?) reprózni szélcsendes, sík terepen, azonos körülmények között tankolva (nincs lejtés, ami miatt több-kevesebb megy a tankba), egyenletes, lehetőleg tempomatos haladással. Csakhát 50-100 km alatt megtéve szinte mérhetetlen lesz a különbség, tehát eleve az összehasonlítás nem olcsó. Nem mellesleg az sem elhanyagolható, ha 100-on 1-2 decit spórolnál, ugyanakkor a cucc meg rengeteg liter nafta árába kerül: úgy spórolni, hogy előre kifizeted pluszba azt, amit _talán_ meg fogsz spórolni...

Akkor már egyszerűbb, ha egy fokkal kevésbé intenzíven nyomod be a gázt ugyanaddig (lassabb gyorsítás, jelentősen kisebb fogyi).

2009. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm pont ezekkel foglalkozik. azt mondja hatásos. azt nem tudom, hogy mit állítanak be a kazánokon.
2009. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Az Állítólag -ban kipróbálták, és kamu.
2009. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valahogy én is ezt gyanítottam, hogy egy darab mágnes nem igazán eredményezhet több tíz százalékos fogyasztáscsökkenést, miközben egy időben jelentős teljesítménynövekedést is ígérgetnek.

Ha ilyen lenne, akkor gondolom alapból beépítenék a motorokba.

Egyébként nem is tudtam, hogy kazánokhoz is árulnak ilyet. Én eddig csak autómotorokhoz láttam.

2009. nov. 13. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod, ez a lényeg! Ha tényleg csak egy mágnesen múlna, és egy VW beépítené alapból, mennyivel megdobná az eladását, ha reálisan kevesebb üzemanyaggal jobban mozogna az autó.:)


Szerintem ez kb. az n-edik ilyen legenda. Kapóra jött valakinek a mágneses ötlet, mert most az egész világ valamiért rá van kattanva a mágnesre, a párom a mosógépbe vett mágnest, mert attól állítólag kisebb höfokon, kevesebb mosóporral jobban mos. Inkább ráhagytam.:))

2009. nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mágnes miért csökkentené a fogyasztásod? Ha haladsz az autóddal, a közegellenállásokat (kerék surlódása, légellenállás, autó rakományának súlya) le kell győznöd. Minél jobban nyomod neki, annál jobban nő a fogyasztásod. Ha kisebb fogyasztást akarsz, ellenőrizd a benzinkúton a gumijaid helyes nyomását, szerelt le a felesleges tetőcsomagtartót.
2009. nov. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link] itt tudtok olvasni az elvrol, ill ez az uzemanyagos cucc: [link]


hogy mi muxik nmtom, kazanokon allitolag hatasos kocsin mg vizvezeteknel mint vizkoellenes cucc, azt nmtom, de gaz ugyben sokan elegedettek szoktak lenni, legalabis cegeknek szereltek sokat.

2009. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 11-14 11:22:


A referenciák között szerepel:

-kiinduló állapot mágnes NÉLKÜL

-égőnyomás nagymértékű visszaszabályozása után, mágnessel

-égőnyomás optimalizálása után, mágnessel

Könyörgöm, ha a mágnestől fogyaszt kevesebbet, akkor nem minek állítgatni az égőnyomáson, vagy miért nem mérik optimalizálás után mágnes nélkül? Kiderülne, hogy a mágnes nemhogy tízezreket, de semmit nem ér, ahogy a beszabályozás sem volna normál esetben ilyen egetverő óradíjért eladható?

(mellesleg, ha a mágnes volna a frankó, akkor nem annyi lenne a garancia, mint amennyi idő után lassan esedékes az újabb karbantartás/beszabályozás)

2009. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Naszóval. A mágneses dolog működhet!

Mert ugyebár mindennek van egy töltése. Még a víznek és a levegőnek is. Pl a benzin amég a tankbol eljut az égéstérbe megtesz egy utat. Súrlódik a csővel. ezzel statikus elektromosságot hoz létre. De hogyha ráteszed a mágnest a csőre akkor az nagymértékben csökkenti ezt e töltést. Ezáltal nagyobb lesz az üzemanyag "ereje" , nagyobb lesz a teljesítő képessége. Tehát ahhoz h ugyan azt a teljesítményt elérd, kevesebb üzemanyag kell és így csökkenti a fogyasztást. A gáznál is hasonló a helyzet. Mivel a mágnes csökkenti a gáz töltését, kevesebb gáz kell ahhoz hogy ugyan azt a hőmérsékletet elérd. Pl: van egy gázkonvektorod és télen mondjuk 6-oson kell működtetned h 20 fok legyen a szobába. De ha ráteszed a mágnest akkor viszont lehet h elég csak 5-ösön üzemeltetni a 20 fok eléréséhez.

Nem jó AKÁRMILYEN mágnes!!! A legerősebb mágnes azt hiszem h Neodium Mágnes. Tehát az ilyen "kissebb" mágnesekkel nem nagyon érsz el semmit. Azzal fölösleges próbálkozni.

2012. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!