Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Opel...

Mi a véleményetek az Opel Corsa 1,3 CDTI autóról? 2006 évjárattól

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autó vásárlás előtt állok. Én dízel autónak jobban örülnék mint benzinesnek. Először nem is néztem az opel 1,3 autóit, mert gondoltam 1,3 motorka mit tudhat. Városban egy kerreg. Aztán utána olvastam és sok helyen dícsérik, hogy a kis köbcenti ellenére egész tisztességesen viszi a kasznit. utána olvastam 170Nm a gyári adat ami egész szép szerintem.

Mik a vélemények magáról az autóról, a motorról? Úgy olvastam az is fiat multijet. Tudom a Corsa nem egy H Astra combi, de nem is kell nekem akkora autó.



2013. okt. 23. 18:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Persze, azt nem írtam én tanuló vagyok, szüleim elváltak, anyával élek, nyáron dolgoztam így abból van még pénzem, de anyával úgy egyeztünk, meg hogy veszünk autót de nekem kell fenntartani, ezért nem szeretnék, tudok én beszállni a vételbe. de majd meglátjuk, hogy alakul. A G astrák szerintem egy kicsit túl vannak árazva. 1M körül 2003as G mikor 1,2 ért már van H?. Szerintem kicsit túl vannak azok árazva.
2013. nov. 3. 09:59
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem a 101 lóerős van. Z17DTH motorkódú. De van ugyan ilyen 1.7-esből "facelift" (2007) utániakból 110 és 125 lóerős is.

Sőt, elég ritka, de az első szériás 2004-es példányok között volt még pár 80 lóerős is.

Az enyémnek szíjas a vezérlése és az újabbak is mind azok. Szerintem talán a 80 lóerős is az, de ebben nem vagyok biztos...

Arra viszont figyelj(en) ezeknél a dízeleknél, hogy 200.000km körül esedékes a lendkerék cseréje! Ez viszi a kuplungot is úgyhogy nem kis tétel. Én is most vagyok túl rajta. Utángyártottból is 180.000-200.000Ft csak az anyagár.

Na meg ajánlom az opelforum.hu-n a H Astrás topikot. Sokan fent vagyunk és elég hasznos tanácsokat kaphat az ember...

2013. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Engem szerintem nyugodtan tegezzen, 18 évesen igaz párszor bácsiztak már le, de ez mellékes :D

Igen tudom a kéttömegű lendkeréknek 200E km a csere periódusa. Természetesen ilyenkor a kuplungtárcsa, szerkezet és a nyomcsapágy is cserés. Annyiból vagyok jobb helyzetben, hogy én azt itthon meg tudom csinálni, mert autószerelőnek tanulok következő évtől, de már van egy kis konyításom az autókhoz :)

Az 1,3 cdti motoros corsa is kettős tömegű lendkerékkel van ellátva szóval ez a kiadás annál is fennáll.

2013. nov. 3. 14:19
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez igaz. :) A munkadíjon is sokat lehet spórolni. A lendkerék, kuplung csere munkadíja nekem kb 50.000Ft volt.


Nekem ami még volt az autón, hogy a generátoron az egyenirányító diódahíd elhalálozott, illetve hűtővízcső kidörzsölődés volt még meg az elektronikában egy kontakt hiba de ezek ilyen apóságok...


Amúgy én sem vagyok még olyan öreg, idén töltöttem be a 30-at. Szóval szerintem mindketten maradhatunk az internetes fórumokon általánosan bevett tegeződésnél. :)

2013. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!