Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Opel...

Mi a véleményetek az Opel Corsa 1,3 CDTI autóról? 2006 évjárattól

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autó vásárlás előtt állok. Én dízel autónak jobban örülnék mint benzinesnek. Először nem is néztem az opel 1,3 autóit, mert gondoltam 1,3 motorka mit tudhat. Városban egy kerreg. Aztán utána olvastam és sok helyen dícsérik, hogy a kis köbcenti ellenére egész tisztességesen viszi a kasznit. utána olvastam 170Nm a gyári adat ami egész szép szerintem.

Mik a vélemények magáról az autóról, a motorról? Úgy olvastam az is fiat multijet. Tudom a Corsa nem egy H Astra combi, de nem is kell nekem akkora autó.



2013. okt. 23. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában 1.2-1.4 az egyik legjobb dízelmotor. 4,5 literes fogyasztás könnyen hozható vele. Mondjuk a Fiatokban picit erősebb, de bőven elég ez is. A 170NM kb. egy 2 literes szívó benzinmotor nyomatékának felel meg. Csak ez még hamarabb leadja.
2013. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem. Én dízel párti vagyok :D Cégnél vezettem már 1,7DTI Combo-t at 125Nm és az is elég szépen megy. És elvileg ezek erősebbek vagyis számomra tökéletes lenne. A 4,5 szerintem is simán hozható nyáron a Combo-val nehéz lábbal 100-110 tempóval autóút+város(átutazás) 100km-re 4,5 litertt hoztam ki.


Szokott gond lenni ezekkel a motorokkal? Perszr tudom rendes üzemanyag rendes olaj szervízidő betartása, hidegen nem nyúzni nyúzás után melegen nem egyből leállítani stbstb.

2013. okt. 23. 18:53
 3/14 anonim ***** válasza:
A motor láncos vezérlésű, de kicsit alul lett méretezve. Ha csörög akkor lassan cserélni kell.
2013. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Autószerelőnek fogok jövő évtől tanulni, de van némi műszaki érzékem, így természetesen az ilyeneket egyből meghallom és egy köszönő kézfogással elbúcsúzunk az eladótól. Nincs még szakmám, de haveroknak én szerelem az autóját a fék cseréltől, vezérlés cserén át hengerfej tömítés, szóval értek hozzá egy kicsit.

Az EGR szelepre olvastam, hogy panaszkodnak, de rendes olajjal is időnkénti meghajtással szerintem az is akrban tartható

2013. okt. 23. 21:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt típushiba, megveszed és 1 hónap múlva előjöhet akkor is ha a vételnél nem csinálta.
2013. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ajajj... Értem. EGy 110E-t futott darabnál is kell számítani erre a lánc csörgésre?
2013. okt. 23. 21:54
 7/14 anonim ***** válasza:

Én inkább 1.7CDTI motorral venném. Semmi bajom az olasz autókkal, motorokkal, de az Isuzu kicsit kiforrottabb technika.

Ja és mellékesen 240Nm-t ad le, a fogyasztás pedig nem lényegesen több 5 liternél.

2013. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, tudom az Isuzu motoros, de sajnos 1M ft ami rendelkezésre áll. A G astrákat néztem még 1,7 CDTI-vel amit szintén szívesen látnék a ház előtt, csak abból nem igen van ilyen motoros ilyen árban nameg persze nem 250E km-el. Bár azok a motorok szerintem elnennek akár 4-500E-ig is ha rendesen van ahsználva karban tartva, de egy autóban 300E alatt nem csak a motor dolgozik.
2013. nov. 2. 21:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja-ja, igazad van.

G astrákba az 1.7-ből még csak az 59kW-ost rakták ha jól tudom. Vagy lehet hogy volt abban is már 74kW-os motor...?

Mindegy is, csak azért írom, mert nekem ez utóbbi van H Astrában és elég szépen megy.

Esetleg nem tudsz hozzá spórolni pár százezret? Mert akkor vehetnél egy ilyet is. :)

2013. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az 1,7 H astrákban 101 Le-s motor van ha jól tudom. Hát ugye jön majd karácsony stbstb, nézelődök még, nameg télen főleg ünnepek után (januárban lesz a vásárlás) talán az árak is egy kicsit lejjebb mennek.

Egy olyan kérdésem lenne, mint tulajtól, az Ön H Astrájában az 1,7 motor még szíjas, mint a régebbiek? Mert ugye abban is ugyan úgy az 1,7 Isuzu motor dolgozik. Amúgy most nézem van 80-90 és 101 Le változat is.

2013. nov. 3. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!