Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van hideg és meleg...

Miért van hideg és meleg szelephézag méret?

Figyelt kérdés
Most nem a hőtágulásból adódó változásra gondolok, hanem 2 értéket találtam a szelephézag állításhoz. Az egyik a melegen beállítható érték, a másik a hidehen beállítható. Namost én úgy tudom hogy a szelephézag szobahőmérsékleten allítható be egy adott értékre, de ez üzemi hőmérsékleten 0. Ehhez képest olyan adatot találtam (hiteles szervízkönyben) hogy a hideg állapotban 0.15mm és 0.32mm, meleg állapotban 0.25 és 0.42 a szelephézag. Ez akkor most hogy van?

2013. okt. 22. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

"Namost én úgy tudom hogy a szelephézag szobahőmérsékleten allítható be egy adott értékre, de ez üzemi hőmérsékleten 0"

Üzemi hőfokon is van szelephézag, de kisebb, mint hidegen. Csak így biztosítható, hogy a szelepeket a rugók visszazárják, ne támassza ki őket a bütyök háta (már ha nem hidrotőkés a szelepemelő). Ha ugyanis a bütyök "műsoron kívül" is kitámaszt, nyitva maradhatnak a szelepek, ami egyszerre csökkenti a szelep élettartamát és a motor teljesítményét.

2013. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt értem, nyilván pont akkorának kell lennie a hézagnak hogy fölmelegedve feküdjön a szelep a fészekbe és ne legyen kitámasztva. De ez még nem magyarázza miért van ekkora érték megadva a meleg motorhoz. Ha van hézag melegen akkor az század vagy kissebb érték lehetne nem nagyobb mint a hideg motornál.
2013. okt. 22. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván a gépészmérnökök kitalálták ezt jól már rég óta van hidrotőke! De az állithatósoknál is szerintem nagyobb a különbség,mint egy két század. Az állithatósoknál kicssé jobban csattogott hidegen.
2013. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!